| Rombix a întrebat:

Dumnezeu este extraterestru? Vine din spatiu, din afara Terrei deci asa ar trebui sa fie nu?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu exista dintotdeauna, nu a fost creat.Nu poate fi comparat cu nimeni, el nu are asemănare, este unic.

| xerxes1 a răspuns:

Cel biblic YHWH cu siguranta a fost un extraterestru venit la munca pe planeta asta.Cu el au mai fost si altii.
Altii au fost inaintea lui.
Dar din fericire a plecat si oitele continua sa se roage la o umbra.

| FaraNumePls a răspuns:

Am auzit și eu de ideea asta. "Iehova este un extraterestru cenușiu" laughing nu știu ce să zic.

| Samariteanul a răspuns:

Nu,nu este extraterestru...cum poti sa spui asa ceva?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu. El se afla pretutindeni, nu in spatiul extraterestru.

| Vanishgold a răspuns:

Nu!