| mentholinks a întrebat:

Dumnezeu hotaraste ca un om sa fie urat sau frumos sau e doar genetic?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este Creatorul nostru.Citeste te rog Psalmul 139.Este extraordinar de frumos.In limba ebraica cuvantul tradus prin tesut inseamna,, brodat,,. Adica suntem creati cu pricepere si arta.Cand Dumnezeu te-a modelat in pantecele mamei tale, El a tesut o broderie aleasa.Chiar daca altcineva nu te-a putut vedea, Dumnezeu a vazut fiecare detaliu din structura trupului tau.Asemeni unui tesator care brodeaza un model in mai multe culori, El ti-a intocmit venele, muschii, nervii, venele, fiecare cuta care te face sa fii unic si special.

| danut a răspuns:

Caracteristicile unei fiinte sunt date de mostenirea genetica in privinta aspectului dar si a altor trasaturi ca: boli, inaltime, anumite ticuri, chiar si anumite trasaturi de caracter.

| danay72 a răspuns:

E doar genetic, apoi e și imperfecțiunea moștenită. Dumnezeu a creat totul perfect.

| RAY a răspuns:

Aspectul fizic se mosteneste direct de la parinti tai, nu este nici o interventie divina si doar combinati de adn

| reihiuke a răspuns:

Amandoua.

| AlexeHellsing a răspuns:

La Dumnezeu este urât doar păcatul. În rest totul este bun şi frumos.

| al9264 a răspuns:

E cam improbabil sa aiba implicatii in realitate o entitate care nu exista.

| Kinus12 a răspuns:

Eu zic că e genetic
Eu zic că fiecare om are o frumuseţe anume.
Sau se poate adăuga şi acel lucru că o persoană poate mie mi se pare frumoasă dar ţie ţi se pare urătă
E doar o chestiune de gusturi

| Riker a răspuns:

Selecția naturală.