| DumnezăuTatăl a întrebat:

Dumnezeu l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea sa sau omul si l-a inchipuit dupa asemanarea sa pe dumnezeu?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,omul a fost creat dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, in sensul ca omul a fost inzestrat cu anumite calitati pe care le are si Dumnezeu:iubirea, dreptatea, intelepciunea si puterea.

| Mădă0611 a răspuns:

2. \m/

| sublime89 a răspuns:

Zeii negrilor erau negri, zeii nordicilor erau blonzi cu ochi albastri. Nu e clar?

| Miauti a răspuns:

Uite aici raspunsul la intrebarea ta :

http://youtu.be/ODetOE6cbbc

| Mișika a răspuns:

''Daca Dumnezeu nu exista, iar diavolul este o plasmuire a mintii umane, atunci acesta chiar l-a creat dupa chipul si asemanarea sa.'' F.M Dostoievski Fratii Karamazov.

| Neacşu_George-Andrey_1937 a răspuns:

Dumnezeu l-a creiat pe om dupa asemanarea sa...