| J0cK3Rrr a întrebat:

Dumnezeu ne-a creat pe noi sau noi pe el.?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Noi l-am creat pe el. Stupid human race...
Da-l in **** pe PEST.

18 răspunsuri:
| PEST a răspuns:

Salut, du-te la spovedanie ca esti mare pacatos...

| Exilee a răspuns:

Ce intrebare infantila.

| andreea9701 a răspuns:

El pe noi!

| Maxim96 a răspuns:

Dumnezeu e creatorul a toate.

| trolololo a răspuns:

Morgan Freeman e Dumnezeu.

| J0cK3Rrr explică:

Dati dovezi!

| Aalexander a răspuns:

Dupa cum spune biblia noi suntem unica creatie a lui dumnezeu. Prin urmare daca noi n am mai exista atunci nici dumnezeu n ar mai exista. De aici rezulta ca noi l am creat pe dumnezeu.

| Lupone14 a răspuns:

Noi pe el! NU invers

| J0cK3Rrr explică (pentru trolololo):

Adevarat! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu e veșnic.

| AlexeHellsing a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat pe noi creștinii...
Voi vă trageți din maimuțe...
Fără prea multă tevatură afirmăm că fiecare are neamul lui...

| J0cK3Rrr explică (pentru AlexeHellsing):

Dovedeste!

| J0cK3Rrr explică:

Inainte de a zice ca exista Dumnezeu dati dovezi existente. nu ca a aparut o fata intr-un lemn sau plange icoana cu mir sau de alea.

| RuxandraBianca a răspuns:

Tu definesti prostia sau prostia te defineste pe tine?

NOname
| NOname a răspuns:

Câţi credincioşi, atâţia (dumne)zei. Imaginaţia umană şi-a făcut de cap la acest capitol.

| Liviu a răspuns:

Noi pe el, evident.

| Rapplex a răspuns:

Dumnezeu umple golul lăsat de neputinţa de a înţelege!

| blacknwhite a răspuns:

Exista un raspuns simplu pentru aceasta intrebare.
Rasa umana,inca din antichitate tindea sa creada intr-o forta supranaturala care vegheaza asupra lor,acest lucru le dadea incredere,iar atunci cand rezolvau o problema ii multumeau acele forte,chiar daca aceasta nu exista.
Deci da,noi l-am creat cu ajutorul imaginatiei noaste.
Einstein spunea, dumnezeu este expresia si produsul slabiciunii umane, deci voi crestinii treziti-va odata si luati viata ca atare, nu este tatal nostru, este rodul imaginatie noastre.