| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Dumnezeu nu e impotriva amestecului rasial dintre oameni? Pentru ca exact cum scrie si in Biblie absolut toate rasele de pe pamant au acelasi scop pe pamant.

Am o cunostinta care s-a combinat cu o negresa de prin Anglia, arata destul de bine fata. Deci prin urmare daca tatal e alb si mamica o sa fie de origini africane copilul o sa iasa jumate asa jumate asa? Adica ce vreau eu sa spun e ca nu o sa fie ceva gen corcitura ci un copil mai deosebit asa gen om mulatru.

Voi de ce parere sunteti in ceea ce priveste amestecul rasial?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pentru Dumnezeu TOATE rase le sunt la fel dar sfatuieste ca din cauza oamenilor (cauze politice, rasiale, culturale) sa se evite familile mixte DAR nu este impotriva acestora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem in anul 2020 totusi. Poate ar trebui sa lasam rasismul deoparte. Nu vad rostul unei astfel de intrebari...

| Nilsson a răspuns:

Dumnezeu nu este împotriva căsătoriilor mixte, că exemplu, soția lui Moise era etiopiană.

| Irinel15123532 a răspuns:

Atata timp cat sunt casatoriti si nu traiesc in curvie, in pacat, sau cata vreme nu se departeaza de Domnul Iisus, de biblie, atentie nu am spus de religie, ci de biblie, Dumnezeu nu are nicmic impotriva.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Irinel in Biblie scrie ca va veni o vreme in care biserica o sa cada iar atunci preotii vor fi vanduti dusmanului iar incet in cet de la generatie la generatie se va duce totul de rapa? e s-au nu adevarat. Pana la urma copii nu sunt vinovati cu nimic, adica pentru ca s-au nascut in lumea asta pe care noi cei din prezent am creat-o asa cum e ea acum. Dar la noi deja se simte acest lucru pentru ca putini sunt cei ce mai dau la teologie si statisticiile arata ca din 1989 in coace mare parte dintre tineri nu mai merg la biserica.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

In Romania biserica incepe sa cada, cum explici acest lucru? in mod normal omul nu poate sa traiasca pe pamant daca nu are ceva in care sa creada, un zeu ceva acolo.

Tu din moment ce sti atatea nu ai simtit dorinta de a fi preot? s-au ai vrut sa iti traiesti viata altfel.
Ca sa distrugi un popor, o tara si o rasa trebuie sa pleci de sus adica cu voia lui Dumnezeu si a oameniilor.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ba da, dupa ce termin facultatea la care momentan sunt student, planuiesc sa merg la teologie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Preotii au si facultatea de psihologie facuta pentru ca atunci cand mergi la ei te citesc imediat pentru ca te asculta.

Gandeste-te numai un pic ce ar fi lumea fara preoti si fara biserica.