| Steregoi a întrebat:

Dumnezeu se odihneste acum sau lucreaza si chiar creeaza incontinuu?

20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Creeaza, creaza numai nenorociri. Uita-te si tu ce se intampla in jur. Nu vad sa faca nimic bun. Mi-am pierdut de mult credinta in el. Stiu, e rău, dar viata m-a facut asa.

| Steregoi explică (pentru Victoria18):

Dar daca nu ar mai alimenta Soarele, am fi fost morti de mult. Toate stelele sunt ca focuri in sobe. Cand nu se mai pun lemne sau combustibil se sting. Dumnezeu pune lemne pe foc la toate stelele neincetat.

| Theo94 a răspuns (pentru Steregoi):

Pe ce te bazezi cand spui asta, ai vreo dovada?

| Uxellodunon a răspuns (pentru Theo94):

N-are rost sa intrebi

https://www.tpu.ro/......-dovedesc/
Scroll pana jos

| alexwahl a răspuns (pentru Victoria18):

Inseamna ca ai picat testul inainte ca sa l incepi,

| Steregoi explică (pentru Theo94):

Soarele are o vechime cu mult timp in urma adica de 235 miliarde de ani vechime adica mult peste 13 miliarde de ani varsta Universului. In 235 miliarde ani trebuia sa se stinga dar nu s-a stins Soarele nici acum. laughing

| Theo94 a răspuns (pentru Steregoi):

Eram 90% sigur ca esti troll acum cred 100%.

| DarkAndDreary a răspuns:

De ce ar avea nevoie să se odihnească un Dumnezeu omnipotent?

| unprietenaproape a răspuns:

Are multa treaba. suntem in mainile lui niste creioane colorate

| Alfred0703 a răspuns:

Se uita cum ti-o freci.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

N-am ce-ti face omule, lasa-te de Clash - glumesc, dar nu mai pune sau raspunde la intrebari, o sa-ti dai seama intr-o zi de ce.

| LOVW a răspuns:

Dumnezeu a creat cerul si pământul, iar a 7-a zi s-a odihnit.
În continuare lucrează la sufletele oamenilor, pentru ca creația preaiubita de Domnul sa se întoarcă la El. Duhul Sfânt ( a treia persoană din Sf. Treime a inspirat Biblia, convinge oamenii că sunt păcătoși și convinge oamenii să se pocăiască, lucrarea Sa este pentru cei pierduți, etc. Tatăl a fost reprezentat de Fiul pe pământ, mai exact iubirea ( Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea
Că a dat pe singurul Lui Fiu
Ca oricine crede în El să nu piară
Ci să aibă viaţă veşnică )caracterul, modul de gândire.
În Ioan 5:19, Iisus spune,, Tatăl Meu lucrează și până acum și Eu, de asemenea lucrez,, îți recomand să citești tot capitolul 5,
9:3, 10:37-38, 4:34, din Ioan și vei vede mai bine lucrarea lui Iisus și a Tatălui.

| Steregoi explică (pentru LOVW):

Pai Pamantul nu-l misca tot Dumnezeu? Asa ca are mult de lucru sau se joaca mult in mod neobosit cu materia. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru Ionut1492):

Dumnezeu invarte sau misca Pamantul prin Duhul Sfant.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru Ionut1492):

Duhul Sfant nu a violat-o pentru ca e prezent peste tot adica era in ea de cand ea a fost zamislita si la fel in toti oamenii. Si atunci misca Pamantul.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru Ionut1492):

Duhul Sfant e o energie coordonata de Dumnezeu. Duhul Sfant este peste tot si in tot Universul si in tot spatiul.