| InYourPants a întrebat:

Dumnezeu se uita pe geam sau pe gaura cheii? E cu noi cand facem treaba mare sau doar cand ne rugam?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Dumnezeu...E cu noi cand facem treaba mare sau doar cand ne rugam?"

e tot timpul doar că in primul caz, se ține de nas

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu sălășluiește in in mintea credinciosilor si in cartile cu povesti primitive, puerile, fanteziste si absurde scrise pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori si de acolo ii vede pe toti cand fac treaba mare, mica si sex, dar ii vede mai putin atunci cand se roaga si in loc sa-i ajute, cu puterea si iubirea lui nelimitata, se ocupa cu minuni inchipuite si ii lasa in intunericul nestiintei si primitivismului sa moara de boli, de frig, de foame, de sete, in accidente si in razboaie.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu se uita pe niciuna ca nu trebuie sa se uite. Dumnezeu e cu tine așa cum propria inimă e cu tine. Ideal ar fi să-L ținem pe Dumnezeu în inima noastra...

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dumnezeu există

Cine îl ia la mișto cine cine îl vorbește de rău cine cine își bate joc de oamenii nevinovați si le ia pâinea din gură laoamenii nevinovați și care nu au nici vină si nu au facut rău nimănui si îi calcă în picioare pe nevinovați vor plăti foarte rău foarte rău nici nu aveti idee de puterea lui si cuvântul lui el dacă nu era azi nu existați nu erați sănătoși sa faceti figuri nu aveați luxul pe care il aveti sa stati cu burțile pline la căldură și sa va plângeti ca nu aveți următori pe instargam si alte traume de ale voastre bolnave nul mai loați la mișto nici ni va imaginati de ce poate face cu voi ăștia deștepți lui peste.

| PateuPate a răspuns:

Dumnezeu cu noi si cand mancam sau ne cacam, era si langa taica tu cand o cotarcea pe maica-ta sa te faca pe tine, funteți drecu o palma da-ti cu trezire la viata copil fata viitor