| Necunoscutu92 a întrebat:

După cat timp este bine sa ma duc si sa ma spovedesc iar la biserica?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zilnic

| mentholinks a răspuns:

De fiecare data dupa ce iti dai drumul.

| Steregoi a răspuns:

Spovedania se face numai pentru păcate grave.

| Mclaren12 a răspuns:

De preferat niciodata. Voi o tot dovediti ca religia crestina dauneaza grav libertatii intelectuale. De fapt poate suna penibil, dar constitutia garanteaza libertatea gandirii si programul asta de manipulare cam incalca legea asta, desi tot constitutia garanteaza si libertatea religioasa. Iti dai seama ce stat am ajuns daca si Constitutia se contrazice singura.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Daca incerci sa raspunzi la intrebarea pusa de mine o sa intelegi odata pentru totdeauna care-i treaba cu spovedania si ce trebuie sa faci.

| Filip_Horațiu_1967 a răspuns:

Iartă, frate. Cel puțin în posturile mari dintr-un an... deci, cel puțin de 4 ori pe an! Dar, frate, dacă ai ceva greutate pe inimă, ai neliniști existențiale, vrei să pui început bun celeilate părți a vieții tale, etc., nu aștepti să vină postul, ci alergi, cu grăbire către duhovnicul iscusit, care, mai bine decât orice medic trupesc, îți va da leacul potrivit, după ce golești tolba păcatelor, PERSONALE, la *scaunul* de spovedanie. Nu uita, te ajută mărturisirea tuturor păcatelor tale, fără să simți rușine, pentru că rușinea, la spovedanie, este de la necuratul. Apoi, vei primi, pe loc sau nu, dezlegare, pentru a primi TRUPUL lui HRISTOS, medicamentul cel dătător de Viață Veșnică. Iertați. Remember! : Timpul este Interval între chemarea CREATORULUI și răspunsul CUNUNII CREAȚIEI, Omul! (pr. prof. Dumitru Stăniloaie)