| MultPreaInteleptulTractorist a întrebat:

Dupa ce murim, sufletul nostru pastreaza imaginea corpului nostru sau ne pierdem definitiv identitatea din timpul vietii?
Daca sufletul pastreaza imaginea corpului atunci mai are haine? mai are si organele genitale?
Dumnezeu a spus ca ne-a creat dupa chipul si asemanarea sa. Deci, Dumnezeu are organe genitale? Ce face cu ele?

2 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

"Dupa ce murim, sufletul nostru pastreaza imaginea corpului nostru sau ne pierdem definitiv identitatea din timpul vietii?"--Intreaba-te mai intai daca exista spirit.

"Daca sufletul pastreaza imaginea corpului atunci mai are haine? mai are si organele genitale?"--Persoanele inexistente au haine? Au ***** sau ****?

L."Deci, Dumnezeu are organe genitale? "--Daca o exista, probabil ca are.

"Ce face cu ele?"--...

| adrian1419 a răspuns:

Parerea mea e ca dupa moarte sufletul nu mai are infatisarea fizica a omului poate doar imaginea ta din interior. DAca te vezi pe tine cu haine..ma rog(in suflet poti arata total diferit de cum arati la exterior)
Dumnezeu nu a creat nimic-
Daca exista nu cred ca are organe genitale sau daca are le are pe amandoua