| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E adevarat ca Apocalipsa va veni in momentul in care barbatul va ajunge ca femeia, uite cateva ecxmple adica marturisiri:
https://www.tpu.ro/......otul-bine/
https://www.tpu.ro/......-clarific/
https://www.youtube.com/watch?v=VUOqBU8GAgQ
E de-a dreptul ceva de groaza, dar totusi vreau sa ascult pareriile voastre despre acesti oameni bolnavi ca altfel nu pot sa le spun.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La crestini de 2018 de ani tot vine apocalipsa

| anonimg a răspuns:

Sunt altele și mai grave de atât, încât chiar Domnul Hristos a mărturisit: "Isus le -a zis: "Adevărat vă spun că vameșii și merg înaintea voastră în Împărăția lui Dumnezeu." Matei 21:31
Și să nu uităm că hula împotriva Duhului Sfânt (împotrivirea continuă) este mai mare decât acestea.

| Panamax a răspuns:

Zeul evreilor isi incuraja luptatorii sa ucida si sa violeze femei gravide, copii si tu te minunezi de unul care are orientari diverse.
Atunci trebuia sa vina Apocalipsa, cand criminalul ala isi facea de cap.

| Mircea08 a răspuns:

NIMENI nu stie cand va fi sfarsitul lumii. Cei initiati vor vedea unele semne dar nici ei nu vor sti

| BogdantheDreamer a răspuns:

"Un neam se va scula împotriva altui neam, şi o împărăţie împotriva altei împărăţii; şi, pe alocuri, vor fi cutremure de pământ, foamete şi ciume." (Matei 24:7)

Vor fi războaie – „Veţi auzi de războaie şi veşti de războaie: vedeţi să nu vă înspăimântaţi, căci toate aceste lucruri trebuie să se întâmple. Dar sfârşitul tot nu va fi atunci." (Matei 24:6)

„Evanghelia aceasta a Împărăţiei va fi propovăduită în toată lumea, ca să slujească de mărturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfârşitul." (Matei 24:14).

"Dintre cele cinci pacate strigatoare la cer, unul este acesta, pacatul sodomiei, care si-a luat denumirea de la locuitorii Sodomei, care pentru acest pacat - desfrau impotriva firii (sau peste fire) - au fost pedepsiti cu nimicirea totala."

Pacatul Sodomiei este un pacat greu. Noi nu avem stiinta si intelepciunea sa ii judeacam, Domnul Dumnezeu sa'i mustre!

| Teffan a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

După citatele astea apocalipsa trebuia sa înceapă de 100 de ori de la apariția noului testament pana azi.
De ce nu a venit apocalipsa în primul și al 2-lea război mondial?
De ce nu a venit la cutremurul din 77?
De ce nu a venit pe vremea foametei bengaleze, foametea din Rusia bolșevica, foametea din Cambodgia lui Pol pot, sau moartea neagra din sec 13-14?

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Teffan):

Te salut! Ai citit cu atentie? Dar sfârşitul tot nu va fi atunci." (Matei 24:6) Sfarsitul va fi im momentul in care Evanghelia ca vi cunoscuta in toate colturile lumii, pentru a servi drept marturie. Sau se mai spune ca in momentul in care numarul ingerilor cazuti de rai se va completa inapoi. Pentru ca stim ca un monah bun, credincios, un om credincios in adevaratul sens al cuvantului si dedicat lui Dumnezeu poate sa inlocuiasca pana si ingerii.

| Teffan a răspuns:

Gayii nu sunt femei și sa fii homosexual nu înseamnă că ești bolnav.
Ție mai bine să-ți fie de crimele din biblia ta mânjita cu sânge și de dumnezeul tău hidos în numele căruia au murit zeci de milioane de oameni inclusiv homosexualii care nu au nicio vina ca s-au născut asa.

Repulsia voastră fata de ei e datorata Creștinismului care a adus numai pagube.

Nu sunt fan al organizației lgbt care promovează și adopțiile de copii, dar oamenii pentru sexualitatea lor strict, nu au de ce sa fie judecați.

| LupusDei1993 a răspuns:

Biblia nu e decat o carte de basme, nu are nimic profetic in ea. De aproaope 2000 de ani trebuia sa vina dar uite ca ciuciu

| IoanaRoman09 a răspuns:

Pff,nu v-ati saturat de toate aberatiile astea?

| BlackOldSun a răspuns:

Religia trateaza problemele societatii asa cum heroina trateaza bolile mentale.

| ComanEmanuel a răspuns:

Apocalipsa a început demult este și asta ca bărbați va ajunge ca femeia, dar cel mai aproape va fi atunci când se va pune cipul 666 pe frunte sau pe mâna si va fi prigonirile pentru creștini penticostali pentru ca foarte putini dintre ei vor accepta acest Cip. Atunci vor fi obligați și prigoniți, dar mulți dintre noi vom accepta de buna voie

| Octavian199 a răspuns (pentru ComanEmanuel):

Se prostii scrii aici? Ce legatura are cipurile cu niste povesti evreiesti?