| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E adevarat ca apocalipsa va veni pe pamant numai atunci cand oamenii vor renunta la religie?

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cand toti vor fi crestini, cel asa credea biserica catolica in evul mediu

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Cand toti vor fi crestini, cel asa credea biserica catolica in evul mediu" la ce te rereri mai exact ca nu prea inteleg?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Apocalipsa va veni cand prostia si comunitatea LGBT va fi in floare exact cum se intaampla in tariile dezvoltate ale lumii Occidentul, SUA "Dumnezeu a fost ucis de Occident".

| DeyCj a răspuns:

Nu.Conform Bibliei apocalipsa are mai multe etape iar finalul acestora va veni sfârșitul lumii.
Real, eu nu cred în prostii de-astea, dar cine crede e treaba lui.

| mentholinks a răspuns:

Nu stie nimeni cand. Nici cea biblica nu e prea clara. De fapt sunt 2, una descrisa in Daniel iar alta in cartea Apocalipsa si nici macar nu prea se aseamana.

| Panamax a răspuns (pentru mentholinks):

Daniel este considerat profet doar de crestini. Evreii nu-l considera profet, oare de ce?

| danut a răspuns (pentru mentholinks):

Nu se aseamana, a doua este continuarea primei.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Deci. Noul testament e continuarea primului? Sa nu o mai intorci,

| Steregoi a răspuns (pentru Panamax):

Pentru ca evreii l-au abandonat pe adevaratul Dumnezeu de mult. De aceea nu recunosc pe fostul profet Daniel.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Apocalipsa este conttinuarea cartii lui Daniel din Vechiul Testament. Asta am spus.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru mentholinks):

-Apocalipsa va veni cand prostia si comunitatea LGBT va fi in floare exact cum se intaampla in tariile dezvoltate ale lumii Occidentul, SUA "Dumnezeu a fost ucis de Occident".--

| Steregoi a răspuns:

Da. Cand politicienii vor desfiinta religia organizata in public pe tot globul.

| Panamax a răspuns:

Ne vom distruge oricum.Am avansat din punct de vedere al tehnologiei mult mai rapid decat spiritual.Credem inca in spiridusi invizibili si putem detona bombe atomice.Cam ciudata treaba,

| Steregoi a răspuns (pentru Panamax):

Nu poti sa spui ca duhuri invizibile nu exista. Duhurile sunt forme de viata invizibile si imateriale.

| Mclaren12 a răspuns:

Va veni pe naiba. De secole intregi crestinii tot anunta apocalipsa. Este doar o psihoza in masa creata de medie in randul crestinilor.

| chuckmanson a răspuns:

Conform calculelor pe baza Biblie ale lui Isaac Newton, Apocalipsa va veni în anul 2060!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru chuckmanson):

Apocalipsa va veni cand prostia si comunitatea LGBT va fi in floare exact cum se intaampla in tariile dezvoltate ale lumii Occidentul.

| 6684464 a răspuns:

Pana atunci, de fapt.
Dumnezeu isi va lua Biserica alcatuita de toti crestinii de la Isus pana atunci si incepe "Apocalipsa". De ce atunci? Pentru ca pana atunci satan este infranat de Duhul Sfant care este cu noi pana la ridicarea Bisericii, la ridicare este ridicat si El iar satan are toata puterea, nu mai este limitat. Scopul lui va fi de a converti orice crestin ramas(in momentul cand mortii invie si oamenii dispar evident ca multi vor crede in Dumnezeu, bisericile vor fi pline... scrie in Biblie) prin orice mijloace si distruderea Israelului(tara Lui, care da, inca o considera si o va considera a Lui, acolo va domni 1000 de ani).
Interesanta istoria evreilor, cate lucruri rele s-au intamplat cu ei dealungul istoriei... De ce? Cand Il voiau pe Isus(nevinonat) rastignit evreii strigau: "Sangele Lui sa fie asupra noastra si asupra copiilor nostri" Matei 27:25.

| Steregoi a răspuns (pentru 6684464):

"Sangele Lui sa fie asupra noastra si asupra copiilor nostri" - Matei 27:25. Evreii necredinciosi au spus in batjocura acele cuvinte. Ei credeau ca fac un bine dorind ca Hristos sa fie rastignit si il acuzau de blasfemie impotriva Lui Dumnezeu. Pentru ei era o blasfemie ca Hristos se considera fiul Lui Dumnezeu. La fel considera si cei care cred in trinitate, o blasfemie ca Hristos e fiul lui Dumnezeu si nu Dumnezeu.

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Asa, si?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru 6684464):

Baliverne! Nu are sens ce ai scris!

| 6684464 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Mi se pare si normal sa ti se para fara sens ce am scris avand in vedere ca nu stii nimic despre subiect.
Interesant cum cartea asta este criticata de atat de multi oameni care nu au studiat-o, sau citit-o macarhee hee

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru 6684464):

Prietene, am studiat bibliile. Toate bibliile. Nu doar le-am citit, ci le-am studiat. Istoric, mitologic, religie comparata. Pot sa-ti dau lectii. La propriu!
Tu esti fara sens si nu intelegi simbolistica acestor carti. Asta te face cel putin neanderthal laughing

| 6684464 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Oh, scuzati-ma domnule. Am crezut ca sunteti doar o persoana ignoranta de pe aici. Doar ca sa nu va mai cred o persoana ignoranta... Explicati-mi aici sau in privat 3 lucruri: Geneza 3:15, de ce au fost certati in Num. 20:12 si Matei 5:18.
Presupun ca sunteti de cuvant "Pot sa-ti dau lectii. La propriu!", nu doar un mincinos. happy

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru 6684464):

Va scuz, domnule! Nicio problema!
Lectiile costa! Iar studentul trebuie sa fie pe masura profesorului!
Apoi, la urma, geneza, cu "g" mic este o poveste pentru copii!

| 6684464 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Aha, deci doar gura(/scrisul) e de tine, cum banuiam...

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru 6684464):

Pentru tine, da. Iar banuielile tale valoareaza enorm. Pentru mine si pentru restul locuitorilor planetei. Care, evident, se trag tot din maimuta! laughing))

| 6684464 a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Banuielile mele... s-au adeverit.

Esti inca un ignorant care critica o carte pe care nici n-a citit-o, in plus mai esti si mincinos. [te astept oricand aici sau in privat cu un contraargument in care sunt explicatiile pentru ce ti-am cerut]

Sper macar sa fii un om de succes in viata reala pentru ca altfel esti degeaba.

Bafta!

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru 6684464):

Mi se rupe de banuielile tale laughing
Sunt inca un ignorant care te ignora!

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu conteaza, ei il batjocoreau de Dumnezeu(si inca ce Dumnezeu...).
Ai uitat ce s-a intamplat cu copiii de la Betel? Ei nici macar nu aveau un scop, doar faceau, cum am spune azi, "misto'".

| Steregoi a răspuns (pentru 6684464):

Da, asa este. Cand omul e amarat si nefericit si nu poate rade cauta o modalitate de a putea rade si se apuca si face misto batjocoreste ia in ras face bancuri glume filme comedii ca sa mai detensioneze muschii faciali. happy Doar prin ras sunt incordati sau pusi in functiune toti muschii faciali. rolling on the floor

| 6684464 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu stiu daca asta este motivul pentru care radem...

| Steregoi a răspuns (pentru 6684464):

Vorbeam despre motivul pentru care unii fac misto. Majoritatea rad de revelion doar pentru a pune muschii faciali in functiune desi sunt nefericiti si stiu ca ii asteapta moartea vesnica.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Oameni mari si mici, intelepti si mai putin intelepti. Toti vorbind de fapte marete. Unul mai presus decat altul si mai destept decat restul.
Aveti rabdare, va veni! Fericiti de cei ce nu vor fi in viata sa traiasca acele clipe.

| Steregoi a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Mai fericiti vor fi cei care nu vor muri niciodata si vor supravietui Armaghedonului.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Sper sa vina cat mai repede. Dar sa ia numai crestinii!

| Csander a răspuns:

Dar te-ai gandit ca poate a venit deja?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Csander):

-Apocalipsa va veni cand prostia si comunitatea LGBT va fi in floare exact cum se intaampla in tariile dezvoltate ale lumii Occidentul, SUA "Dumnezeu a fost ucis de Occident".-