| Necunoscutu92 a întrebat:

E adevarat ca dumbezeu te iubeste fara sa conteze origini sexuals rasa culoarea pieli etc

Răspuns Câştigător
| Cristian0015 a răspuns:

Da Dumnezeu te iubeste pentru ca el nu doreste moartea pacatosului si sa se intoarca si sa fie viu

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dumnezeu isi iubeste si respecta creatile in comparatie cu noi oameni care doar judecam; prieteni, parinti, copii si apropiati.El ne-a dat o viata sa ne-o facem cum simtim de cuviinta ca de aceia ne-a dat inima, creier sa simtim si sa gandim ce e mai bine petru noi.Nu ne face rau indiferent ce am alege sa fim sau sa facem in viata petru ca daca am ales un drum gresit ne vom face singuri asta

| SG1995 a răspuns:

Da.

| Mclaren12 a răspuns:

Daca este vorba de Yehova, clar nu. Biblia o arata in nenumarate randuri. Oricum, ar trebui sa-ti para bine ca Yehova nu exista in lumea reala, ca daca exista probabil se traia ca pe vremea inchizitiei.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da. Căci Dumnezeu așa de mult a iubit lumea încât pe Fiul Său Cel Unul-Născut L-a dat, ca ORICINE crede în El să nu piară, ci să aibă viață veșnică. (Ioan 3:16).

| Teffan a răspuns:

Dumnezeu omoara homosexuali in Sodoma si Gomora.
Dumnezeu omoara oameni de alte rase, decat cea a evreilor, in vechiul testament. Dand ordine.E acelasi lucru.

Deci nu.

| Cris888 a răspuns:

Poti sa iti imaginezi orice