| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca fiecare om are o amprenta energetica? E unica, permanenta sau se modifica de-a lungul vietii? Este codificat destinul partial al omului in ea? Atrage anumite comportamente si oameni de-a lungul vietii ca sa corecteze pacatele sau erorile genetice si sufletesti? Poate sa fie copiata de alti oameni, gen actori ca sa o foloseasca in scop personal?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu cred.

| AstroLaur a răspuns:

Ceea ce descrii tu se numeste aura energetica.
Este unica deoarece fiecare dintre noi este unic, se modifica cu fiecare actiune a noastra deoarece prin fiecare actiune noi ne construim un destin.

Destinul este un joc intre determinism si liber arbitru.
In aura ta se vede catre ce esti predispus, dar daca alegi prin liber arbitru sa faci actiuni contrare predispozitiei, determini un alt rezultat. Evident aura energetica se schimba si ea.

Da atrage. Bine faci, bine gasesti; cine seamana vant culege furtuna.

Poate fi copiata doar superficial. Jim Carrey a atras mult succes prin capacitatea sa de a-i mima pe ceilalti.