| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E adevarat ca lumea se duce de rapa din cauza pacatelor sale? In viata totul se plateste nimic nu ramane nepedepsit.

Absolut tot ce se intampla in lume e exact cum scrie la carte Biblia.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Se duce de râpă cine nu vrea să renunțe la păcatele sale și cine vine cu ele la Mântuitorul Hristos e scăpat de ele, nu plătește el pentru că a fost pedepsit Mântuitorul pentru păcate.Da, tot ce se întâmplă în lume e exact cum scrie la carte, Biblia.

| RAY a răspuns:

Ania tu stii ca traiesti intr o tara crestina nu? ce atata va plangeti, traim in cea mai sfanta tara din europa, unde 99% din popoulatie este crestina, incredibil

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Este adevarat ca lumea se duce de rapa datorita elitei politico-economice (evreiesti) care o conduce. Nu exista pacate, ci sunt un instrument de control crestin.

Ca drept dovada, in loc sa dai vina pe cei care defriseaza paduri intregi, pe cei care sunt paraziti si traiesc de pe urma muncii altora, pe cei care lucreaza concret sa distruga societatea, dai vina pe cei care injura sau pe cei care muncesc in zi de sarbatoare, pentru ca in acceptiunea crestina oamenii astia sunt de fapt pacatosi si distrugatori de societati, nu? De-a dreptul eronat.