| Bocristi7 a întrebat:

E adevărat că pacatul sperjurului (jurământul încălcat) nu se poate ierta? Adică dacă mă spovedesc mă va ierta Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Se iarta

| ania a răspuns:

" Daca ne marturisim pacatele El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curateasca de orice nelegiuire"1 Ioan 1: 9
Cand Dumnezeu promite ceva prin Biblie se tine intotdeauna de cuvant.

| StrongHeart a răspuns:

"Cica-s prea multe pacate ca sa fie iertate, dar eu stiu ca trebuie sa fie de 7 ori cate 77
Si chiar mai multe ca sa ajungi sa intelegi inima propriului tau frate,
Taci din gura, ascult-o cum bate!"

https://www.youtube.com/watch?v=XA5uAlsx7_E

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

1. Nu.
2. Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Bocristi7):

Ați întrebat: E păcat de neiertat? Am zis că nu.
Ați întrebat: Mă va ierta Dumnezeu?
Am zis că da.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexanderox a răspuns:

Daca crezi că tu te-ai putea ierta, te va ierta și el,( dacă tu crezi că există, bineînțeles ) Spun din experiență de satanist.