| MihneaIonescu1989 a întrebat:

E bine sa asculti colinzi si acum sau e pacat sau asculit cand vrei?

Răspuns Câştigător
| alina_8632 a răspuns:

Salut! nu, nu e pacat sa asculti colinzi pentru ca acele cantece sunt despre Iisus Hristos nu este o jicnire adusa la adresa Domnului fie ca le asculti in timpul sarbatorilor sau atunci cand ti se face dor de acele cantece, colinzi cu care am crescut cu totii, cand eram mici era o bucurie sa mergem sa colindam la fel e si acum o bucurie cand anul se inoieste si Domnu ne trimite colindatori la usa pentru a ne binecuvanta.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Romani 10:3 "deoarece, ignorând modul în care Dumnezeu îi consideră drepți pe oameni, au căutat să-și impună propriul lor mod în care să fie considerați drepți, în loc să se supună modului în care Dumnezeu îi consideră drepți"
Minciuni peste minciuni zic ateii aici sau cei care nu sunt de acord cu Biblia. Spun minciuni numai ca sa ii indeparteze pe alti necunoscatori de credinta. De ce fac asta? Din rautate!
Ca sa raspund si la intrebare nu e nici un fel de pacat!

| Lizzu a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

laughing bun sfat big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine sa fie fiecare la timpul lor, nu mananci ciorba toata ziua

| hummmer a răspuns:

Asculta fara frica in orice zi a anului.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Iti spun eu ca sunt oameni care chiar i-au in serios asemenea lucruri si chiar nu e frumos sa iti bati joc de ceea ce scrie in Biblie

Răspuns utilizator avertizat
| MihneaIonescu1989 explică:

Bun deci e voie?

| alina_8632 a răspuns (pentru MihneaIonescu1989):

Dupa parerea mea nu vad nici un rau, acum fiecare are propria opinie dar mai bine decat manele iti spun eulaughing

| Chlo3 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai nevoie sa iti zica cineva ce poti si ce nu poti sa faci. este absurd sa intrebi daca ai voie sa asculti colinde cand vrei. normal ca da.