| anonim_4396 a întrebat:

E ciudat ca as vrea sa ma fac calugar?
Chiar mi-ar place...
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nu, nu e ciudat. Insa calugaria este o chemare a Domnului, nu este o gluma. Trebuie sa vorbesti despre asta cu preotul duhovnic care sa te calauzeasca, nu pe TPU. Sa fii calugar nu este deloc usor, vei avea mult de munca si va trebui sa stai mereu sa stai sub ascultarea staretului. Dar daca ai dragoste de ceea ce este sfant, de biserica, de aproapele, de Dumnezeu, de post si de rugaciune, atunci vei fi un bun calugar. Dar va trebui sa invingi ispitele si ispitele sunt foarte mari uneori. Ai nadejde in Dumnezeu si El te va ajuta mereu!

21 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cred ca trebuie sa studiezi atent Biblia si sa observi ce vrea Dumnezeu de la noi.

| RAY a răspuns:

Asta nu te va face placut in fata lui dumnezeu, voi inca nu ati inteles biblia, in biblie nu scrie sa te faci calugar iisus nu s-a inchis intr-o manastire si a facut fapte bune, ce parere sa am faptele conteaza nu ca vei fi calugar, eu as spune ca a fi voluntar e mai ok decat sa fi inchis intr-o cladire

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Nu ma intereseaza sa fiu placut in fata lui...

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Atunci ce cauti la manastire?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te impaci toata viata cu masturbarea sau homosexualitatea e ok

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Stii cum spune un proverb?-,, Capul face, Capul trage"! Dar Biblia ne spune:,, cel care se separa, face ceea ce lui ii place!"Inchinare adevarata nu are legatura cu minciuna, ipocrizia teatru in fata oamenilor pentru bani, si altele.Cel mai sănătos lucru ar fi sa studiezi Biblia ca sa găsesti adevarul. Daca vrei accesează www.jw.org.ro si vei gasi multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare ciudat, e viata ta si tu alegi ce vrei sa faci.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu erai ateu?

| Clorox a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu sunt ateu!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Clorox):

Atunci ce esti? Nu cred ca esti ortodox.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Anume ce te amuza?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Dacă simți că asta te-ar împlini sufletește, de ce nu? Şi eu mă gândeam într-o vreme.

| Aslam a răspuns:

Desigur ca ti-ar place, c. oaie. Violezi baietei, castigi bani, pupi cadavre... Viata perfecta, nu? happy

| Clorox a răspuns (pentru Aslam):

Da, mai bine decat sa ma mast*rbez la calculator ca majoritatea de aici, nu?winking

| Aslam a răspuns (pentru Clorox):

Bineinteles! big grin

| AC4S4 a răspuns (pentru Aslam):

Cata superficialitate incape intr-un om happy

| Aslam a răspuns (pentru AC4S4):

Evaluarile tale nefolositoare, eronate... chiar m-au ranit... crying

| AC4S4 a răspuns (pentru Aslam):

Nu le-am dat ca sa te raneasca sau ceva, ci ca sa semnalez ca raspunsurile tale au fost nefolositoare si eronate.

| Aslam a răspuns (pentru AC4S4):

Din moment ce esti crestin, sunt sigur ca imi gasesti raspunsurile eronate si nefolositoare. big grin #nohate

| AC4S4 a răspuns (pentru Aslam):

Ia reciteste-ti raspunsurile date. Daca ziceai ca nu crezi in Dumnezeu nu iti dadeam eronat si nefolositor. Dar cand zici ca in Biblie gasesti preoti pedofili si cadavre in costume (moaste) raspunsul e clar eronat.
Majoritatea raspunsurilor date de tine sunt doar pentru a rade de ceilalti. Sunt atei pe site care isi lasa parerea fara sa jigneasca, tie iti e mai greu.