| AvalohAlyn a întrebat:

E interesant cursul despre Apocalipsa de la Sola Scriptura?

6 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu, mai interesante sunt cursurile de la Centrul de Studii Vedice - http://www.Krishna.ro ce prezinta seminarii care iti arata viata asa cum este, fara metafore, fara personaje fictive (balauri, cai zburatori, iudei inviati etc.) Studiul bibliei nu ajuta cu nimic si in plus iti da sentimente negative si depresie. Poate pare hinduismul exotic dar nici Yeshua- Iisus NU s-a nascut la Piatra-Neamt.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am citit in "Harry Potter si Piatra filozofala" ca Albus Dumbledore e miezul.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu mai este isusu reprezentantiv pentru Europa, acum cand bisericile se inchid din lipsa de enoriasi si sunt transformate in case, teatre, sali de sport, cand islamul este intr-o crestere accelerata, cele mai dezvoltate tari au un procentaj major de ateism.
Țările cu cel mai ridicat standard de viață se îndreaptă către ateism
https://www.ziaruldeiasi.ro/......88541.html

Si despre Mahommed s-a dovedit ca a existat, te rog sa treci la islam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Muhammad

| anonimg a răspuns (pentru Werrich):

"Țările cu cel mai ridicat standard de viață se îndreaptă către ateism".
Acest lucru se întâmpla pentru că trebuie să se împlinească Scripturile care spun: "Dar când va veni Fiul omului, va găsi El credinţă pe pământ?" (Luca.18:8)
Profețiile biblice se împlinesc, chiar dacă noi suntem preocupați numai de viitorul nostru pe pământul acesta.
Cartea "Tragedia veacurilor" oferă informații concrete despre trecut; în felul acesta vom cunoaște viitorul. "Apocalipsa" în limba greacă înseamnă "descoperire". Adică Dumnezeu a descoperit oamenilor lucrurile care au să se întâmple pe pământ. Putem crede aceste profeții prin faptul că unele s-au împlinit în istorie. Că refuzăm pe Dumnezeu acest lucru este cu totul altceva.
Cartea de mai sus o găsești aici:
https://m.egwwritings.org/ro/folders/216
Sau în aplicația EGW Writings 2 de pe Magazin play.