| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E mare pacat sa faci sex cu femeia altuia, adica nu ca as avea de gand sa fac asta dar spun asa la modul general si religios, e pacat? Mai ales ca tu ca si barbat nu ai de unde sa stii daca ea are pe cineva sau nu pentru ca te minte.

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este dar riscurile sant la orice pas nai de unde sa stii ce ii trece prin cap. Daca ai ocazia nu ezita apoi iti pare rau, ea vine la tine si doreste tu iti faci datoria ca de obicei

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru mgtow):

Nu are de ce sa imi para rau mai ales ca stiu ce fel de om e, e o javra deci pot sa gasesc oricand alta ca doar fetele vin si pleaca exact ca la aeroport.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Imi povestesti si mie toata povestea

| Adry05 a răspuns:

Din moment ce nu știi că are pe altcineva tu n-ai nicio vină, doar ea e vinovată că a mințit și a ascuns asta + adulter. În momentu în care știi și tot continui devine greșala/păcatul tău

| RAY a răspuns:

Omule oricine face sex dar nu este casatorit a pacatuit in fata lui dumnezeu, indifrent cum e femeia aia, daca e si casatorita sau singura, avem noi un idelist care face femeile in toate felurile si cand i-am spus ce este m-a facut distrus

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Mie nu imi place sa f+ut femeia lu altul nu suport asta, eu o intreb pe ea si cand colo ea ma mitit ca sa isi atinga scopul ma face sa ma simt naspa rau intelege-ma ca nu imi place.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Sincer eu te cred in stare de multe

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sa nu ai incredere niciodata in ele, din cauza lor se intampla ce se intampla si incep toate problemele pentru ca si-o cauta sunt javre.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ele sunt rau, barbati sunt sfinti pamantului, sigur, tu cati prieteni ai tu de incredere?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Mai citeste inca o data cu mare atentie toate raspunsuriile mele pe care le-am dat uitilizatoriilor care mi-au raspuns. Te intreb: tu ce ai face daca ai fi in locul meu?

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Tu ce ai face daca ai fi in locul meu?
sincer as incerca sa ma sinucid sa fac un bine lumi

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sti eu doar am intrebat metaforic daca e un pacat s-au nu atat, iti dai seama ca ea ma pune sa fac ceva ce nu imi place si proasta nu stie asta.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Desi ea e proasta, tu esti un ingeras nevinovat, lipseste sa te pui pe plans, stii ce e aiurea, ca sa scumpit gazul

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

M-am lamurit si cu tine.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Hai ma ca glumeam, ce ai azi

Bula
| Bula a răspuns:

Da, e mare pacat!
Si daca o faci, si daca nu... big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din punct de vedere religios este pacat sa faci asta oricum pana in casatorie. La modul general... nu e nici o problemawinking

| Celcestietot a răspuns:

Păi așa este păcat dacă faci. Dacă ea te minte și tu faci ceva cu ea, nu ești tu vinovat că te-a mințit ea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Pai, sa zicem asa metaforic vorbind: ca eu cunosc o femeie de ceva timp si eu perosonal o intreb uitandu-ma in ochii ei "esti casatorita s-au ai un iubit?" si ea ma minte spunand ca nu are pe nimeni iti dai seama ca atunci eu ma bag pe combinatie cu ea si daca relatia merge mai departe atunci se intampla. Si sa zicem ca peste 2 luni aflu de la cineva ca ea e casatorita si atunci eu realizez ca am fu+tut femeia lu altul fara ca eu sa o fac din rautate s-au cu intentie, intelegi ce vreau sa spun. Adica eu nu ma pot increde in cuvintele ei pentru ca ma minte ma duce in ispita si iti dai seama ca barbat cedezi la un moment dat, iar mie nu imi place sa fac asta adica sa f+ut femeia lu altul mas simti rau mar face sa ma simt ca un ticalos.

| Ineys a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca nu poti avea incredere in cuvintele ei e clar ca nu ar trebui sa te incurci cu ea. Pa pa si la revedere ii spui daca iti provoaca sentimentul ca te minte.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Ineys):

Sa nu ai incredere niciodata in ele isi niste profitoare.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Din moment ce nu ai știut, nu s-ar pune ca păcat. Apropo, doar de știut, curvarii nu vor intra în Împărăția cerurilor. Nu te fac, doar îți spun.

| Goete a răspuns:

Din moment ce iti pui intrebarea asta, cel putin ai indicii sau suspiciuni cu pribire la faptul ca are pe cineva.
Cu privire la pacate, religia spune ca ne-am nascut deja in pacat, asa ca ce te mai strofoci?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Goete):

Mie nu imi plac mizeriile astea, cum crezi ca mas simti daca mi s-ar intampla mie adica sa aflu ca cineva mi-a fu+tut femeia, intelegi.

| Goete a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Atunci e simplu.
Nu o face.

| Crackman a răspuns:

Ii descoperi goliciunea lu barbatasu.
Este pacat si imoral.
O sa iti vina inapoi happy ca asa ii viata.

| romeo78 a răspuns:

E mai mare păcat să nu faci sex cu femeia care îți cere așa ceva! Căci, ți se va pune eticheta de bleg, pămpălău, impotent.
Femeia care este loială unui singur om, e loială!
Care, nu, umblă din bărbat în bărbat. Nu ești tu, e altul!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru romeo78):

Sincer chiar nu imi pasa ce zice ea despre mine practic mi-se rupe si am terminato cu ea sa isi caute alt fraier/prost eu nu o vreau, nu imi plac mizeriile astea punct.

| Meme10Memu a răspuns:

Pe tine nu te intereseaza daca e casatorita si crezi doar ce spune o femeie fara sa verifici?

| Dalmore a răspuns:

E pacat sa faci sex cu o persoana cu care nu esti casatorit, asa ca nu are nicio relevanta faptul ca te minte ea!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Dalmore):

Eu nu sunt casatorit dar ea e casatorita si crede-ma ca mie NU imi place sa f+ut femeia lu altul mie nu imi plac mizeriile astea ca doar eu o intreb cand ma uit in ochii ei "tu ai pe cineva esti casatorita? si ghici ce ea ma minte" iti dai seama ca se intampla.

| Dalmore a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca nu te casatoresti cu ea, NU TE ATINGI DE EA si punct. N-are decat sa minta. Vrea sex, o intrebi: te casatoresti cu mine? Daca zice NU e clar.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Dalmore):

Eu nu vreau sa o iau pe ea.

| Dalmore a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Atunci nici sa nu bagi carnita in ea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Dalmore):

Sti deja mi-am dat seama ca ea e o javra nenorocita isi bate joc de barbatul ei si acum crede ca ii merge cu mine ca ma poate juca pe degete exact cum face cu al ei acasa ta+rfa dracului chiar si-o cauta de aia se spune ca femeia e pacatoasa pentru ca sangereaza.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Dalmore):

Deci eu am hotarat sa o dau dracului si sa rup orice legatura cu ea forevar.

| christine99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Tu esti pur si simplu un om prost. Nu ai nicio treaba cu credinta in primul rand pentru ca vorbesti urat si in al doilea rand iti alegi doar pasaje care iti plac si pe restul le ignori.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru christine99):

"Tu esti pur si simplu un om prost." multumesc de descriere mi-ai fost de mare ajutor.

| Irinel15123532 a răspuns:

Orice act sexual in afara casatoriei este pacat inaintea Lui Dumnezeu. Dumnezeu a creat relatia sexuala doar in cadrul casatoriei, intre sot si sotie. Orice alt act sexual este condamnat de Dumnezeu ca fiind pacat. Doi oameni necasatoriti nu pot intretine relatii sexuale, cum nici unul casatorit sa intretina cu unul necasatorit, doar in cadrul casatoriei este permis. Dumnezeu spune ''voi judeca pe curvari si preacurvari''
Hristos ne iubeste, daca acest lucru s-a intamplat in trecut, trebuie sa ne marturisim pacatul imediat, si sa nu ne mai intoarcem la el niciodata, pentru ca exista consecinte ale pacatului.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Crede-ma ca mie NU imi place sa f+ut femeia lu altul mar face sa ma simt ca un ticalos nenorocit ca doar eu o intreb pe ea uitandu-ma in ochii ei "tu femeie ai pe cineva sau esti casatorita? te rog spune-mi ca mie nu imi plac mizeriile astea si iti dai seama ca ea ma minte nu ma pot increde in cuvintele ei si daca relatia merge mai departe se intampla, pentru ca sunt femei care au relatii si cu trei barbati in acelasi timp si nici unul din ei nu stie asta doar ea" intelegi ce vreau sa spun. Irinel iti dai seama ca mizeriile astea se intampla chiar si acum in timp ce vorbim noi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Si alta chestie care nu suport e ca ma minte atunci cand o intreb asta ma scoate din sarite mizeriile astea nu imi plac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Vreau să-ți dau mesaj pe privat dar nu pot. Te rog dă-mi tu.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai dreptate, Marius. Lucrurile astea sunt tot mai des intalnite in societatea de astazi, principiile morale au ajuns la zero, am ajuns sa luam raul drept bine, lucruri care acum 50 de ani ni se pareau rele si monstroase, acum nu mai avem nici o problema, lucruri care ar trebui sa ne socheze si sa ne faca sa ne rusinam, nu mai au nici un fel de problema. Am inceput sa ne obisnuim cu raul, dar Dumnezeu nu se obisnuieste cu intunericul. Si noi trebuie sa fim lumina Lui in aceasta lume, Iisus spune ''Cat sunt in lume, sunt lumina lumii, cand nu mai sunt Eu in lume, VOI sunteti lumina lumii''

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

M-am lamurit cum sta treaba sa fereasca Dumnezeu sa dai peste o javra din asta ca cine stie ce te impinge sa faci...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

E o societete de rahat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e păcatul tău ca faci, e păcatul ei. Femeie căsătorită sta sa facă cu alt barbat.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Iti dai seama ca eu daca aflu ca am fu+tut femeia lu altul fara ca eu sa am habar ca ea e cu cineva sau ca e casatorita mas simti ca un ticalos pentru ca nici mie nu mi-ar conveni sa aflu ca altul mi-a fu+tut femeia, intelegi cum ma simt e bataie de joc. Normal tot ce se intampla e din cauza ei ca ea m-a mintit nu a fost sincera cu mine cand m-am uitat in ochii ei, ca doar am intrebat-o.

| Raducons a răspuns:

Nu e pacat stai linistit, cred ca e ultimul lucru la care te gandesti cand faci asta Eu cred ca mai curand e bataie de joc fata de persoana respectiva, dar asta in caz ca ii este sotie altfel nu are efect, adica fiecare e liber sa se orienteze

| christine99 a răspuns:

Citeste biblia credinciosule, trebuia sa stii asta. Nu conteaza daca ea e casatorita sau nu, biblia nu indeamna la curvie( relatii in afara casatoriei) deci da pacatuiesti.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru christine99):

Pai, eu o intreb pe ea ca doar ma uit in ochii ei si ghici ce ea ma minte spunand ca nu are pe nimeni deci e pacatul ei nu al meu ca doar eu am crezut in ea, iti dai seama de ce e in stare femeia.

| christine99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Esti casatorit cu ea? Daca nu, inseamna ca faci pacate. Daca esti credincios pe bune o faci doar dupa ce o iei de nevasta.
"din pricina curviei, fiecare bărbat să-şi aibă nevasta lui şi fiecare femeie să-şi aibă bărbatul ei." 1. Corinteni 7:1-2
„Celor neînsuraţi şi văduvelor le spun că este bine pentru ei să rămână ca mine. Dar, dacă nu se pot înfrâna, să se căsătorească; pentru că este mai bine să se căsătorească decât să ardă. 1. Corinteni 7:8-9

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru christine99):

Eu sunt burlac ea e casatorita si culmea cat tupeu are dupa ce ca isi bate joc de barbatul ei am crede ca ii merge cu mine deci e in stare sa ma joce pe degete si pe mine ta+rafa dracului.

| comyne a răspuns:

Femeia nu e "a lu altul" si daca ea vrea sa te minta atunci nu. Mai mare pacat e sa cansideri o femeie "proprietatea cuiva" fara sa o lasi sa decida singura.

| cerooscuras a răspuns:

Normal, acest pacat face cat 10.000 de pacate normale

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru cerooscuras):

Pai eu o intreb pe ea "tu femeie ai pe cineva ai iubit? spune-mi ca mie nu imi place sa f+ut femeia lu altul intelege, cum crezi ca ma simt eu daca ar face altcineva asta mie" intelegi unde bat.

| sanboss a răspuns (pentru cerooscuras):

Pacate normale? care sunt cele anormale? mici / mari? orice pacat formeaza intre mine si Dumnezeu un zid de despartire... nu veni cu normale si paranormale... citeste biblia please

| cerooscuras a răspuns (pentru sanboss):

Eram ironic, domnule sanboss