| Claudia2555 a întrebat:

E păcat daca abandonezi o pisică, o lași in curtea altui om?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Te mustra constiinta ca ti-ai abandonat pisica? happy
Depinde de situatie. Xerxes1 are dreptate in felul lui. Daca omul in curtea caruia ai aruncat pisica ii va face vreun rau pisicii, poate fi pacat. Dar tu nu vei stii niciodata asta. Daca ti-a fatat pisica si vrei sa scapi de pui, nu e pacat, decat sa trebuiasca sa fie omoriti, mai bine ii arunci in curtile oamenilor, poate asa gasesc vreun stapin, asa faceam eu cu sora mea cand ne fata pisica, ca bunica mea nu accepta nicidecum sa avem mai mult de o pisica.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e păcat. Din nefericire nu putem salva toate animalele fără stăpân. Era păcat dacă era chinuita, dar faptul ca ai lăsat-o la altcineva în curte arata ca ești preocupata de binele ei.

| xerxes1 a răspuns:

Daca stii ca omul acela mananca pisici, este pacat.

| Claudia2555 explică (pentru xerxes1):

Mai bine nu comentai k
✌nu a ras nimeni la gluma ta

| xerxes1 a răspuns (pentru Claudia2555):

Numele tau este nimeni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista pacate.

| Iunix a răspuns:

Arunc-o repede să nu sărăcești. Să-i arunci în curte și niște găini dacă tot îi duci pisicile tale, i-a vezi, nu ai și niște gunoaie? Nesimțire!