| BuffaloSoldier a întrebat:

E pacat daca am facut dragoste cu iubita mea de Craciun?

19 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E păcat faptul că nu sunteti căsătoriți, conform Bibliei. 1Corintei6:9,10

| SG1995 a răspuns (pentru danay72):

In timpul lui Paul nu exista un ritual de imperechere stabilit de secta iudeo-crestina, de fapt nici evrei nu aveau un ritual de casatorie.

| danay72 a răspuns (pentru SG1995):

Luca1:27 arata ca Maria era logodita, deci exista un astfel de ritual.

| oykoj98 a răspuns (pentru SG1995):

Ba da, aveau ritual de casatorie de pe vreamea lu Avraam adica in 1800 i Hr

| oykoj98 a răspuns (pentru oykoj98):

Zicea ca Isac ( fiul lui Avraam ) a luat-o de sotie pe... puteau avea mai multe neveste pe vremea aia dar na asta e altceva

| RAY a răspuns:

Nu exista pacate, nu exista nici un dumnezeu, traieste viata si fa sex de cate ori poti

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru RAY):

De aceea e bine sa fii ateu? Deoarece poti sa faci ce vrei tu?
Intr-o zi o sa vina judecata cea dreapta!

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Https://www.youtube.com/watch?v=_O-aOcT9D4g
abia astept sa il vad pe dumnezeul tau imaginar sau satanel, omule cu chesti de astea vi la mine,doar un om nebun,retardat mintal ar crede in asa ceva,voi crestini vorbiti de moralitate )))))))))) fi ma serios, astept judecata aia asa zis dreapta hai sa vina ca o astept,sa vina si fantoma aia de sfant duh,tu crezi ca ma impresionezi cu basme de astea,omule sunt ateu pentru mine astea sunt fantezii atat,faza cu e bine sa fi ateu ca poti face orice ma profulul ala de religie care o facea in fata copiilor era ateu? Romania o tara plina de crestini plina de pacatosi care se barfesc, urasc intre ei, numi vorbi mie de ca poti face orice vrei, ai ratiunea de a stii ce e bine si rau, tu nu ma omori doar din frica iadului? nu as vrea sa am asemenea asa zis oamenii in jurul meu, sa inteleg ca voi nu omorat, furati doar de frica dar daca nu ati avea frica ati face asa ceva wow

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=xYtlCy0V-Po
O sa ne fie tuturor frica de judecata cea dreapta.
Numai Iisus Hristos ne poate scapa de judecata.
Dumnezeu sa te ierte pentru ce ai zis.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

)))))))))))) fugi de aici

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru RAY):

Ray, Dumnezeu ne iubeste. Toti suntem ai Domnului.
Eu nu te pot convinge sa crezi, doar Dumnezeu poate.
Aproape toate vedetele si toti oamenii de stiinta au crezut in Dumnezeu, ei nu au crezut ca au aparut la intamplare, din maimuta sau dintr-o piatra.
Sa fii iubit si sper sa te trezesti!
Du-te singur undeva si asculta melodia asta, sper sa te uiti :) Multa pace sa ai! https://www.youtube.com/watch?v=HzEHu-rc0Z4

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Tu chiar isi doresti acel ignor vad ca ma provoci ai imprsia ca duc lipsa de tupeu in seara asta

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru RAY):

Asculta melodia aia si te las in pace happy

| DeyCj a răspuns:

Nu, nu e păcat.Lasă doxele creşinico-biblice că-s simple idioțenii ce nu au legătură cu spiritualitatea omului.

| SG1995 a răspuns:

Nu, absolut de loc.

| mentholinks a răspuns:

Nu. E pacat ca am facut eu cu ea.

| xerxes1 a răspuns:

Ea stie?

| oykoj98 a răspuns:

Nu faptul ca ai facut de Craciun e pacat ci ca ai facut dragoste inainte de casatorie. Nu e asa mare pacat daca nu mai faci cu alta persoana vreodata si te vei casatori cu ea. Dar regula de a face sex dupa casatorie este special ca sa nu faci sex cu mai multe persoane decat una, desi poti daca a murit sotia sa te recasatoresti si sa faci sex si cu aia. De asemenea divortul este pacat din acelasi motiv.