| anonim_4396 a întrebat:

E pacat daca fac azi baie la cap?
Urgent
Funda

24 răspunsuri:
| ven0m a răspuns:

Da, dar poti sa postesti ulterior si sa sponsorizezi biserica si d-zeu te va ierta.

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor Ce treaba sa aiba spalatul cu sarbatorile? Ooo, Zeus!

| GenesisXD a răspuns (pentru ven0m):

Ipocrizie, daca e vorba de igiena ta, sanatate, D-zeu te iarta, doar nu ramanem nespalati doar pentru ca e sarbatoare, sa fim seriosi, iar sponsorizarea bisericii nu aduce nici o iertare, alta chestie de ochii lumii. Draga, poti sa te speli linistita pe cap ca nu-ti da nimeni cu parul.

| Crisyy a răspuns:

Da e. Tinand cont ca e sarbatoare mare, dar acum depinde si de credinta da, daca crezi in asa ceva.happy Nu poti astepta pana maine?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Nu, draga mea trebuie sa ne ingrijim de corpul nostru, sa ne intretinem. Trupul nostru este templul Duhului Sfant, trebuie pastrat in curatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Crisyy a răspuns:

Fiti seriosi, nu cred ca are paduchi/jeg in cap si nu poate amana o baie pe cap pana maine. Oricum e la alegerea ei.
Dar iti poti intreba si parinti sa le afli parerea, asta desigur daca nu ti se pare penibil happy

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Chiar e necesar? daca stiti ca e sarbatoare dc nu faceti cu o zi inainte?

| Demonull a răspuns:

Pacat e daca faci paduchilaughing)Ia draga si vezi de baia ta, daca o sa pui religia in fata nu ajungi departe.

| DyNo a răspuns:

Tocmai am acum m-am spalat pe cap. Nu este nici un pacat...

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Cat de stupizi pot fi unii laughing)))).

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Da, este pacat.
Nu trebuie ascultati sectantii ei nu o cinstesc pe Imparateasa Cerurilor.
Deoarece Dumnezeu ne-a lasat la aceste Sarbatori, mai ales aceasta, Nasterea Sfintei Fecioare Maria, sa ne aducem aminte si sa ne rugam, nu sa muncim si sa ne preocupam cu chestiile lumesti.
Se poate face o exceptie sa zicem, daca nu te-ai spalat de 3 saptamani sa zicem, insa nu e bine.
Mantuitorul a spus "Şi către ei a zis: Care dintre voi, de-i cădea fiul sau boul în fântână nu-l va scoate îndată în ziua sâmbetei?" adica se poate face o exceptie, insa trebuie sa fim pregatiti pentru Sarbatori, sa ne spalam cu o zi inainte, ca in ziua de sarbatoare sa fim curati si innauntru (sufletul) si in afara (trupul)!

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

rolling on the floor AsHEa ceva!? Cred ca religia au inventat-o oamenii lenesi. Ea intreba de cap, presupun ca pe corp se spala azi, desi zici ca e pacat. Pe fata de ce sa nu fie pacat? Sau pe maini.

| Mădă0611 a răspuns (pentru the2k):

O sa arzi in iad sad Naspa. Am inteles ca in rai sunt femei si bautura, probabil si manele, asta inseamna ca in iad nu. Sorry sad
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danny0152 a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

In primul rand numai un ortodox incult ar spune ca protestantii fac parte dintr-o secta avand in vedere ca sunt de 10 ori mai numerosi decat ortodoxii.In al doilea rand, este pacat sa faci baie dar nu pentru ca este o amarata de sarbatoare nefondanta de Biblie, ci pentru ca este SABAT ziua pe care Dumnezeu prin lege ne-a pus sa o sfintim prin faptele noastre iar aceasta este in fiecare sambata.Mai mult de cat atat spune-mi ce sarbatoare mai aminteste Biblia in afara de sabat si de sarbatorile evreiesti daca tot iti permiti sa spui o asa minciune despre Biblie

| Mădă0611 a răspuns (pentru the2k):

Sa urle la inmormantare sau pentru altceva? laughing Daca e a 2-a chestie... sa inteleg ca fetele cuminti ajung in iad (iadul lor = raiul barbatilor)? Slava tie, Allah not worthy dreptul dreptilor not worthy

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru the2k):

Parca erai ateu thinking Problema e ca nu stii cand o sa mori ca sa te convertesti la nenea ala si sa iti grabesti moartea tongue Oricum, religia e cea mai mare prostie oh go on

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

Da, e mai bine să puți. Dacă lucrezi pe șantier, cu atât mai bine...

E păcat să gândești atât de puțin, încât să crezi în astfel de superstiții.