| SOLDIER a întrebat:

E pacat daca intretii relatii sexuale in timpul postului?

34 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pentru unii e păcat să faci sex în general înafara înmulțirii, deci concluzia: fă ce vrei!

| Esperança a răspuns:

Te-ai pus pe postit?
Nu se tin relatii in timpul postului! De aceea nu mi se pare corect sa impui o regula in biserica in care sa obligi oamenii sa tina post o luna de zile in care sa se abtine de la tot! Mai ales de la proteinele din carne, calciul din lactate etc.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pacatosule!

| Allrc24 a răspuns:

In perioada in postului trebuie sa inceri sa te apropii de Dumnezeu prin milostenie, credinta, rugaciune.prin sex nu reusesti asta.si da este pacat

| Angel0 a răspuns:

Esti prea curios pentru un ateu.

| Dumnezău a răspuns:

Dumnezeu,inceputul timpurilor: ''Du-te,Adame,si inmulteste-te,si cu femeia ta,sa faceti multi copii si sa dati rod credintei.''

Vlad, aproape de apogeul timpurilor, in speta 2012: ''Fu-te-ti-va ca iepurii in miez de noapte sau in zori de zi,cat mai animalic, in cele mai aiurea si inimaginabile pozitii, si faceti totul pentru placere.''

Inca vreo 5000 de astea si parca vad ca o sa vin cu slava in 3425, ca Marele Salvator si Unic Dumnezeu al lumii intregi.

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Da mă, știu că la tv arăta anul trecut parcă, Becali a cerut dezlegare la sex în timpul postului. rolling on the floor
Deci, ce trebuie să faci : Tre să te duci la un popă să ceri dezlegare, ca Becali. Baftă!

| SaveTheNature a răspuns:

Daca nu este iubita cu care vei imparti toata viata, e pacat si in post si in afara postului.

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns (pentru SOLDIER):

Eu fac sex cand imi pofteste inima, si nu am nici o problema cu asta.Stau asa daca vreaulaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns (pentru SOLDIER):

Sunt insurat, Am 26, am facut si pasu asta, m-am saturat de opilarit hoinarit.Mi-am trait viata la maxim-slava Domnului ca in sfarsit mi-a venit mintea la cap, si am lasat vagaboantele si golaneala.Alfel nu cred ca ajungeam prea bine.Acum ma simt mai "stabil" si in postura de familist ma simt mai bine si ma sigur pe mine.Traiesc o alta etapa a vietii.in martie voi avea si un bebe.Imi vad mai bine rolul.Succes si tie:*

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns (pentru SOLDIER):

Nu doar din insuratoare-poate rezulta ca vrei sa imparti viata cu cineva-caci poti fi insurat-si sa mergi cu toate prostituatele, si poti fi neinsurat, si sa fii fidel femeii de langa tine.Atata timp cat hotararea ta este sa imparti toata viiata cu femeia de langa tine,si nu te minti singur,nu e obligatoriu sa te insori, insa va veni si insuratoarea de la sine, care va va lega mai bine si va va face sa va intelegeti mai bine.Cel putin la noi asa s-a intamplatbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns (pentru SOLDIER):

E alegerea ta.Eu nu mi-as vedea rostul fara macar un copil.

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature a răspuns (pentru Mizantropul):

Da.Nu-ti imagina ca eu nu am,am avut pacate, ca nu am, si ca nu voi aveat.Toti pacatuim.si cei care cred in Dumnezeu. Unii mai putin altii mai mult.Dar imi pare rau de pacate, si imi propun sa nu le mai fac.Cateodata reusesc cateodata nu! Si eu sunt om.Doamne ajutahappy

| Vladuthz a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ai sa fii tata si ai o gandire foarte ingusta, pacat

| SaveTheNature a răspuns (pentru Vladuthz):

Vladut,imi pare bine ca am ocazia sa intalnesc un o ca tine,inteligent si pln de viziuni.Un om deosebit,cum rar intalnesti,cu aspiratii, cu o minte deschisa si plina de idei.Tu intr-adevar, est o persoana demna de urmat.Esti un adevarat exemplu!
Vladutz-de astazi esti idolul meulaughing Mama ce copiilaughing

| SaveTheNature a răspuns:

Ce intrebare a la"woodenpints.Sunt sigur ca la intrebarea asta ai si tu raspunsul. Daca te prinde politia ajungi la "bulau"laughing.Mai e si varianta "onaniei" daca nu ti-ai gasit perecheabig grin,, Violul nu e o optiune. Tu ai destula minte sa distingi intre bine si rau.
Ma intreb daca nu ar exista politia, ce ar fi pe pamantul asta? ne-am autodistruge rapid.

| SaveTheNature a răspuns:

Si ce faci ca sa compensezi?laughing

| SaveTheNature a răspuns:

Woodenpints am si eu 2 3 intrebari pentru tine daca nu te super:
Ce profesie ai?
Ce hobbiuri ai?
Ce muzica asculti?
Ce profesii au parintii tai?
Multumesc anticipatbig grin

| SaveTheNature a răspuns:

Ciudat -eu am fost student-si nu mai sunt.Cum poti reusi sa ramai student?
Acum imi dau seama din ce latura privesti tu viata.big grin
Eu am lasat garda jos pana la urma, pentru ca mi-am dat seama ca nu tot ce zboara se manaca, si mai ales:Sanatate!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Daca ai trai intr-o tara araba, mai mult ca sigur, avand in vedere ca nu are voie sa iasa din casa neinsotita.

| Vladuthz a răspuns:

Incearca sa nu-ti mai limitezi gandirea soldier, nu, nu este pacat sa faci sex nici in timpul postului, nici in afara, sexul este o activitate care ajuta foarte mult organismul si-l elibereaza de stres.

| Giinger a răspuns:

Nu cred.

| Dash a răspuns:

Depinde de ce crezi tu...

| Annd a răspuns:

Da,este.

| alexpr2000 a răspuns:

Da ete pacat cat tii post e foarte pacat! mai uitete la televizor mai!
Succes Funda big grin