| AnaIoanaAna16 a întrebat:

E păcat mare daca am rătăcit cu mama o pisica in post, dar după m-am dus la biserica, m-am împărtășit și i-am spus preotului ca am ratacit-o?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Tot ce facem este ori bine ori rău. Știu că te-ai simțit vinovată că ai lăsat acea pisică singură într-un loc necunoscut dar pisica va supraviețui și se va adapta mediului, ba chiar poate pleca din acel loc spre unul populat acolo unde poate găsi un alt adăpost sau stăpân.

| AnaIoanaAna16 explică (pentru FoxyM):

Păi am lăsat-o intr-un loc populat, cu case de oameni bogați.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare cum ai ratacit o pisica?
Si cine cuantifica pacatul?

| Andreeush a răspuns:

Ce a zis preotul?

| AnaIoanaAna16 explică (pentru Andreeush):

Nimic, la sfarsit mi-a zis "Bravo!" ca am avut curajul sa-i spun.

| Panamax a răspuns:

Poate ca un om bogat a dat cu masina peste ea si i-a curmat suferinta fiind abandonata de doua umanoide fara suflet, dar care se cred mari credincioase.

| ibaal a răspuns:

Wtf?! laughing