| anonim_4396 a întrebat:

E pacat sa ascultam colinde cu o saptamana înainte de Postul Craciunului?

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

De superstiția asta încă nu am auzit. Orice cantec care îl glorifică pe Mantuitoru Hristos îl putem ssculta tot anul.

| RAY a răspuns:

Unde scrie de vreun post sau de colinde in biblie?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De post scrie. De colinde nu... Bună observație. big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios scrie ca trebuie sa faci post de craciun, sa vad versetul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu ziceam de post în general... În Biblie nu scrie nimic de sărbătorirea Crăciunului (sau mai frumos a Nașterii Domnului)... Dumnezeu nu a dat această poruncă. Dacă o dădea, ne făcea de cunoscut și data exactă, la fel ca pentru sărbătorile evreiești din Vechiul Testament.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci de ce o sarbatoriti daca nu scrie in biblie de asa ceva, crezi ca iisus asta a vrut sa va imbatati si sa mancati ca purici, revenind la pofetele tale cu cioco, craciunul e ceva pagan, totul si pastele, dar continuati sa urmati

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păcatul este când calci ordinea naturală a lucrurilor, firea, când faci rău altora, nu căcaturi.

| milan9 a răspuns:

Nu, nici vorba... nu este pacat.
Iata unul spre exemplu...
https://www.youtube.com/watch?v=IrjkMYHJ2TQ

| Mayhem666 a răspuns:

Wft? O prietena a mea asculta colinde inca din vara.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ai de capul meu

| StrongHeart a răspuns:

Asculta cate colinde vrei, iti dau o stare de bine, de ce ar fi rau?

| Meme10Memu a răspuns:

Intrebarea asta e veche.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu, draga prietene. Nu are nici o legatura cu pacatul, ba chiar te incurajez sa asculti, Domnul Iisus trebuie amintit nu doar de paste si de craciun, ci in tot timpul anului, prin colinde, rugaciuni, etc.

| NoisyLight a răspuns:

Da, mai ales între orele 12.47 și 14.32.

Răspuns utilizator avertizat
| alex598 a răspuns:

Nu