| miricx a întrebat:

E păcat sa faci baie in ziua de paști?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

C-o fi, ca n-o fi... Judeca si tu, dupa ce trei zile stai nespalat, ce impresie vei face apropiatilor tai, si vei realiza daca e pacat sau nu.

| cristi202 a răspuns:

C-o fi, ca n-o fi... Judeca si tu, ce impresie vei provoca asupra celor apropiati cu mirosurile tale dupa trei zile de nespalare, si vei realiza daca e pacat sau nu.

| darrio2007 a răspuns:

Cam da. Ai asteptat asa de mult ziua asta, ca sa faci baie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, religia te vrea nespalat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Asa ar fi dar n-o sa iesi diseara la plimbare mirosind a transpiratie, pe seara ne putem spala.

| RobertMoon a răspuns:

Nu e pacat, nu cred ca e nimeni atat de inapoiat mintal incat sa creada tot ce e bine si nu in religie in anul 2018.

| Victoria18 a răspuns:

Abia joi ai voie sa faci baie cică. Dar eu nu cred in astea. Nu pot sa stau atatea zile nespalata, mai ales ca se termina vacanta si revin la activitatile mele laughing)))

| Chubby2104 a răspuns:

E păcat, dar serios acum... cum să stai 3 zile fără să te speli? E strigător la cer!

| Lion56 a răspuns:

Nu pot sa cred ce am ajuns, in caz ca intrebarea e pe bune!
La asa ceva crezi ca se reduce pacatul? Am mai auzit oameni care spun prostii de genul si ce e rau e ca se numesc "crestini" si fac crestinismul de rusine, din pacate...