| mentholinks a întrebat:

E pacat sa fumezi iarba Domnului?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la iarba, totul e relativ. Domnul niciodata nu te va respinge pentru ca fumezi, indiferent ce. El a murit pentru tot ceea ce ai gresit tu, inclusiv ca fumezi.
Am fumat foarte mult timp si Dumnezeu nu s-a supărat pe mine. Din contra, m-a ajutat sa ies din asta si acum nu mai am nevoie de asa ceva. Daca as fuma acum, dupa ce m-a ajutat sa scap, da s-ar supara si mi s-ar consideră un pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este robul lucrului de care este biruit. Și iarba produce dependență.winking De aici deduci dacă e păcat pentru un om care este slujitorul Lui Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fumat-o inainte sau dupa ce ai pus intrebarea?
Si celelalte intrebari ale tale tot fumat erai cand le-ai scris? Asta explica logica si gramatica lor, te pup

| Raullalu a răspuns:

Datorită religiilor tradiționale oamenii au înțeles cuvântul,, păcat " diferit.
Păcatul înseamnă un mod greșit de viață, de comportament.
Dumnezeu a interzis decăderea omului, își dorește ca oamenii sa fie ființe înțelepte, curajoase și iubitoare.
Toate legile din majoritatea guvernelor, au la bază temei Biblic.
Prin acele legi, ale Bibliei lumea este ținută sub control.
Fumatul ierbii este interzis în scopul decăderii, și nu în cel medicinal.
Dumnezeu nu a interzis pur și simplu orice fiindcă asta Voia El.
Dacă te gândești mai bine nu e atât de greu sa fii creștin, cel puțin când știi scopul crezului tău.