| EusuntDan a întrebat:

E păcat să mănânci nesănătos?

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, scrie în Biblie porunca- "fiți sănătoși" 2 Corinteni 13: 11

suntserios
| suntserios a răspuns:

E păcat pentru sănătatea ta.

| sierra1 a răspuns:

Depinde ce ințelegi tu prin "păcat" și prin "nesănătos"

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, e și asta un pacat deoarece iti distrugi trupul și o faci din pură placere. Nu că plăcerea ar fi ceva rău, dar când faci ceva de dragul placerii e un fel de idolatrie.

| Ajahhs a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Și vrei sa zici ca tu mănânci numai fructe, legume, lactate și cereale?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Ajahhs):

Carnea e importantă în nutriție deoarece este o sursă importantă de proteine, mai ales dacă faci sală ca mine. A mânca sănătos nu înseamnă sa mananci doar legume ci înseamnă să mananci cat mai neprocesat.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Mamă ce cancer e articolul ăla pus de doctorandus. Imagineaza-ti sa fii un retard atat de mare incat sa scrii asa ceva.

"Chimiofobie" sigur bro, alimentele ultraprocesate sunt clar la fel de sanatoase ca cele neprocesate. Si îi mai ataca si pe cei care vor sa sustina economia locală și care sunt anti-capitalism. Lmfao si propaganda slaba si retarda.

| AdioTPU a răspuns:

Da. Pentru că-ți afectează sănătatea și calitatea vieții, dezvoltând diverse boli, curabile sau nu. E un fel de sinucidere latentă dar sigură.

| dolceromania a răspuns:

Da este pacat, dar mai întâi trebuie sa aflii ce este nesanatos, biblia ati va spune!

| Whateverrr a răspuns:

Daca faci asta constant, da. Cred ca este cam acelasi lucru cu fumatul.

| Anonim027 a răspuns:

Nu ce intră în gură spurcă pe om, ci ce iese din gură, aceea spurcă pe om."
Matei 15:11
Ai grija mare de corpul și sănătatea! Fii binecuvântat

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

E pacat de sanatatea ta, nu in fata Bisericii.

| Ajahhs a răspuns:

Nu, nu e