| anonim_4396 a întrebat:

E pacat sa merg la Biserica cu unghiile facute?

15 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Bineinteles. E ca si cum i-ai corecta lui Dumnezeu creatia. Adica nu doar ca nu-I respecti iti aduci si aportul la conceptia lui de creatie."Dupa chipul si asemanarea Sa." E ca si cum L-ai farda pe God. Nu are nici o legatura biserica cu semnalele sexuale catre sexul opus.

| zurick a răspuns:

Salut! Nu cred ca este pacat.Pa,pa.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu. adica, nu e ok sa-ti faci unghiile pentru ca mergi la biserica. Insa daca momentul te-a prins asa. cu ele facute, nu cred ca are nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Yasmin875 a răspuns:

Nu este un pacat.

| BlackSulphur a răspuns:

Repede, taie-ti degetele, inainte sa-si dea seama ce se petrece aici!

| Mikhtarian a răspuns:

Incredibil,voi credeti ca Biserica, este o puscarie unde nu ai voie sa nu faci nimic?
Te inseli amarnic, bine ca nu intrebi daca ai voie sa te duci la biserica cu pantaloni pe tine.
Ati uitat scopul bisericii..scrie in Biblie, Scripturi, Cele 10 porunci : Nu te du la biserica cu unghiile facute, sau undeva intr-un psalm? Penibil.

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Depinde de culoare. daca e una placuta, nu e nimeni impotriva, daca e una excentrica, atunci ar fi o problema!winking

| akadeaa a răspuns:

Cam da thinking

| Ioana300 a răspuns:

Nu cred...ar fi chiar absurd...

| xgd a răspuns:

Cand se va termina cu raspunsurile date la misto? straight face Mai bine sterg intrebarea...

| NaTl a răspuns:

Nu e niciun pacat. Depinde doar daca ai ceva desene pe ele.

| Gabriel_Cosmin_1989 a răspuns:

Daca sunt negre si tu esti neagra nici nu se obsrva rolling on the floor) dar daca ti le vopsesti laughing `vopsesti ` laughing rosiii sau nu stiu cum cam da!