| Anonimic a întrebat:

E păcat sa te masturbezi în săptămâna mare? Dacă da, care sunt consecințele acestui fapt?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Daca simti nevoia sa o faci, o faci, daca nu, nu. Pacatul e doar o inventie, creata de oameni, pentru oameni, ca sa-i invete sa deosebeasca ceea ce ei considera bine fata de ceea ce ei considera rau, dar binele si raul sunt concepte subiective si depinde din care punct de vedere le vezi.
Si acum ca tot suntem pe subiectul asta, sa zicem ca pacatul e ceva real si chiar exista, de ce ar deveni mai mare in o anumita saptamana, dar e ok sa faci asta il altele? Nu tot acelasi pacat e?
Nu exista consecinte pentru lucrurile pe care le faci atata timp cat nu-ti pui sanatatea sau viata in pericol, sau pe a celor din jur, sau pe a oricui in general.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E pacat sa te masturbezi oricand.Tot ce e pacat in saptamana mare e pacat si in restul anului.

| T0T a răspuns:

Îți cade mâna și puța.

| Wr3nch a răspuns:

Daca crezi in iluziile Bancii Ortodoxe Romane e, dar eu zic sa treci peste. E o saptamana ca oricare alta.

| mentholinks a răspuns:

Nu e pacat.

| halogen001 a răspuns:

Nu e păcat și nu are consecințe. Am convingerea că mulți fac lucrul ăsta și dacă existau consecințe nu treceau neobservate. S-ar fi declarat zi de doliu național, stare de urgență. Deci poți să o faci liniștit dar nu exagerat ca să nu te obosești.

| CostinAlamariu a răspuns:

Este pacat sa faci asta oricând, iar consecinta de a trăi în păcat, mai ales păcate de genul asta, sunt moartea sufletului.

| CIaudiu a răspuns:

Daca simti nevoia sa o faci, fa-o! Pacatul malahiei e doar o iluzie religioasa.

| lickypuss a răspuns:

Isus vine si nu te lasa sa dai c//um

Răspuns utilizator avertizat