| AvalohAlyn a întrebat:

E posibil ca noi oamenii sa fi fost creati de cineva din afara Terrei sau a sistemului nostru solar? Adica de ceva sau cineva extraterestru? E posibil ca noi sa fi fost adusi aici pe Terra de catre altcineva? Ce parere aveti de teoriile din seria TV Ancient Aliens(extraterestrii antici) si cele din "Amintiri din viitor" de Erich Von Daniken?
E posibil ca Terra sa nu fie casa noastra? Credeti ca este posibil ca cei din afara Terrei (extraterestri) sa fi fost pe Terra in trecut?
Ce credeti despre subiectul asta?

Răspuns Câştigător
| al9264 a răspuns:

S-au ascuns aceste lucruri, dar sa stii ca s-au gasit obiecte care nu aveau ce sa caute pe Pamant. De exemplu, s-a gasit o piesa de ceramica INTR-O GEODA, adica veche de peste 500 de milioane de ani, caci nu avea cum altcumva sa ajunga acolo. De asemenea, s-au gasit alte obiecte de sticla si ceramica mai vechi decat dinozaurii din triasic, dovezi ca extraterestrii au fost pe Pamnat in trecut. Asta nu exclude faptul ca ei ar fi putut sa ne creeze, mai ales ca s-au gasit cadavre (nu se stia daca era ceva pamantean, era cu dus si intors) de fiinte asemanatoare cu omul SI CU ADN ASEMANATOR (se pare ca ADN-UL OMULUI SEAMANA CU CEL AL PORCULUI MAI MULT DECAT CU CEL AL MAIMUTEI). Sincer, eu cred ca ei ne-au creat, combinand adn-ul lor cu cel al unui porc (ca sa parem pamanteni) si ne-au dat aspectul maimutei.

| drutzix a răspuns (pentru al9264):

De unde stii asta? De ce crezi ca extraterestrii au ADN compatibil cu cel de pe Terra? Sau ca au ADN?
Vezi ca cine ti-a zis ca avem mai mult in comun cu ADN porcului si-a cam batut joc de tine.
Teoria asta cade atunci cand realizezi ca omul are in jur de 40% din ADN in comun cu o banana. Deci ori extraterestrii astia ne-au dat si ADN de banane ori ipoteza ta e o tampenie fara margini.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Exact asta sa si intimplat, doar ca noi nu am fost fabricati de extraterestri ci sintem urmasii lor, deci Terra nu este planeta noastra.Acei extraterestrii au ajuns aici ori ca sau ratacit ori, ca au migrat de pe planeta lor care probabil a fost distrusa cumva si uite asa unia dintre ei sau o nava ori citeva au ajuns pe aici mergind in deriva prin spatiu.Si uite asa au ajuns la o noua casa, cei intiali au murit, navele lor si asa prapadite sau dezintegrat si alea si au ramas urmasii lor, adica noi si usor usor am luati de la zero.nu se eexplica chestia ca omul viseaza sa zboare, ca el vrea sa plece de aici, apoi chestii ce le redescoperim, ca de fapt noi asta facem redescoperim ce primii colonizatori deja stiau. Electricitatea si tot ce stim azi sint de fapt o redescoperire care sta in genele noastre.

| sublime89 a răspuns:

Daca aruncam la gunoi teoria evolutiei, doar din dorinta de a crede in ceva senzational precum ca am fi fost creati de fiinte superioare, atunci aproape orice devine posibil. Problema e ca doar in imaginatia noastra.

| PedoBarbie a răspuns:

Cred că orice e posibil.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Biblia povesteste despre interventia unor extraterestri (Elohim) asupra rasei noastre, nu creatie deoarece oamenii existau pe atunci, acum 6500-7000 de ani.
Anumiti geneticieni pot confirma modificari majore in ADN-ul nostru in acea perioada.

| aabaaab3278 a răspuns:

M-am uitat si la serial si am citit si cartea si sa spunem ca ar fi cat de cat plauzibile.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu suntem extraterestri.
Suntem creati din pamant.