| AvalohAlyn a întrebat:

E posibilă reincarnarea? De ce?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu este. Niciun de ce happy!

| Superior a răspuns:

Reincarnarea e o prostie.
Cam toti cei care au pretins ca au avut o viata anterioara au fost prinsi cu minciuna.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Superior):

Cu minciuna au fost prinsi si toti cei care zic ca l-au vazut pe Dzeu/Isus facand minuni sau aratandu-se.

| Superior a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Doar cativa.
Insa majoritatea celor care au pretins asta si-au impartasit experienta doar familiei/medicilor si in anonimat publicului. Nu inteleg ce ar avea de castigat din asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Superior):

Cata ipocrizie.
Pe aceeasi logica: noci cei cu reincarnarea n-ar avea nimic de castigat, ca nu e cu nimic mai probabil crestinismul decat oricare alta religie.

| Superior a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Omule,gandesti?
Toti oamenii cu reincarnarea au vorbit pentru reviste / televiziuni ca sa se faca populari.
Cei care au avut NDE nu au facut asa ceva, medicii investind totodata timp si bani in astfel de cercetari.

| Helper07 a răspuns:

Biblia nu recunoste asa ceva. E problema ta ca te iei dupa datini omenesti.

| BlackLight1987 a răspuns:

Depinde din ce perspectiva privești... daca esti hindus sau budist este posibilă. Dacă esti creștin, iudeu sau musulman nu este posibilă!