| anonim_4396 a întrebat:

"Ești gata să mori pentru credința ta?"Întrebare adresată creștinilor.
http://www.youtube.com/watch?v=c-QSOX7AGQI

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut de cateva ori clipul. Pe mine unul, m-a lasat rece. Nu cred ca exista vreun crestin care sa moara pentru credinta sa. In primul rand nu stiu cati dintre ''crestini'' cred in Dumnezeu. Poate o sa spun o minciuna, sau poate o sa spun un adevar, dar eu cred ca doar 10-20% dintre crestini cred cu adevarat in Dumnezeu. Restul sunt crestini doar cu numele. Revenind la subiect. Cum am mai spus, nu cred ca exista vreun crestin care sa moara pentru credinta lui, nu unul pana-n 40 de ani. Poate vreun batran intelept, sau ramolit si satul de viata ar fi gata sa-si dea viata pentru credinta lui. Noi astia pana-n 40 de ani, trebuie sa avem grija de familie, trebuie sa ne uitam la urmatorul meci al Stelei, trebuie sa ascultam Iron Maiden. Cei drept, avem lucruri marete de facut, nu avem timp sa murim. Bine, pot fi si fricosi, nu exclud aceasta varianta. Si eu, la un moment dat, cu cativa ani in urma, aveam o teama teribila in legatura cu moartea. Cu asta am incheiat. Te las pe tine sa decizi daca raspunsul meu are logica sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adevăr grăiești.Ce să mai zic.
Ai spus tu tot, thanks.

23 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Doar dacă înainte de moarte mi se dovedește motivul.

| anonim_4396 explică (pentru Duucu):

Ești creștin? Dacă ți se dovedește, ai fi dispus să mori?

| Duucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă mi se dovedește direct doar.
Și prin direct, vreau să spun despre o intervenție fizică al lui Dumnezeu/Alah/etc.

| Lizzu a răspuns (pentru Duucu):

Asta nu va avea loc niciodata!

| Vans a răspuns:

Tu eşti?

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Nu,moș crăciun.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu mi-ai adus ceva fain de Crăciun, aşa zgârcit eşti?

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Nu am putut ajunge la tine, am rămas înzăpezit la unguri.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

Ungurii îs mai încolo de mine, puteai să-mi laşi ceva acolo, simbolic, în timp ce-ţi parcurgeai traseu'.

Se vede că ai rămas blocat la unguri, că şi ăia-s la fel de zgârciţi

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Bine laughing
Dacă tot ești aici, răspunde la întrebare.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis că-i întrebare adresată creştinilor..nu îndrăznesc să-ţi încalc regulile

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Bine,du-te acasă.Hai pleacă, și să nu te mai întorci că te ia mama dracului.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine-i mama dracului?

Răspuns utilizator avertizat
| fadnox a răspuns:

ă, credeam că te referi la documentarul ăla pe care l-au dat acum câteva zile pe National Geographic cu martirii, sau dacă nu, la desenele alea cu Perpetua...
sincer, singura chestie de reținut din toata chestia asta, pentru mine cel puțin, e partea de sfârșit când spune că el era cel care trebuia să-i spună despre Dumnezeu unui necredincios ca el...

| anonim_4396 explică (pentru fadnox):

Cum se numea documentarul?

| anonim_4396 explică (pentru fadnox):

Mersi.

| svartirhimnar a răspuns:

Pentru Satana? Oricând.

| AnyAnA99 a răspuns:

Erebus, asa e doar o parte din crestini sunt crestini cu adevarat...

| Kitler a răspuns:

Iar chestia asta? Boring.