| Zabbyel a întrebat:

E love struck pacat sa iubesti toate fetele / cat mai multe? love struck
(tinand cont ca cel de sus ne invata sa iubim pe toti / toate) devil) devil)

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Mă amuză întrebarea asta.
Nu dulceață, nu e păcat. Iubește-mă și pe mine și-ți dau o ciocolată.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Musique):

Pot sa te iubesc si eu?

| Musique a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Bineînțeles.Vă las pe toți să mă iubiți dacă îmi dați ciocolată.
http://i.imgur.com/f8IJGqA.jpg

| Zabbyel explică (pentru Musique):

Hmzzzz :x stii doar :x:x
:x esti mai gustoasa :x: decat "ciucalata" :x yaMi-yAMi :x:x
Bon Appetit : http://postimg.org/image/jq6x4v74l/

| Musique a răspuns (pentru Zabbyel):

N-am mai râs așa de muuuuuuuuult, mult timp.
Mulțumesc. kiss

| Zabbyel explică (pentru Musique):

love strucklove strucklove struck o seara frumoasawinking domnisoara big grin big grin big grin

| Musique a răspuns (pentru Zabbyel):

La fel și ție.

32 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

E plină lumea de curve şi curvari, ce mai contează unul în plus?

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Esperança):

Eretici sunt mai multi.Mai degraba intra un curvar in imparatia Cerurilor daca isi schimba viata, decat un pocait care propovaduieste minciuni.

| Filip23 a răspuns:

Nu poti. Ar fi suficient sa iubesti una din Afghanistan sau de prin Sudan ca sa ramai fara cocosel.

| Freya1 a răspuns:

Pai nu-i pacat atata timp cand revi cu picioarele pe pamant la timp...sa iti faci si tu o relatie serioasa cand iti vine timpu

| milan9 a răspuns:

Iubire crestină poti manifesta oricand fata de oricine.
Maturizarea pentru o relaţie este o maturizare pe "teren" psihic, la nivelul persoanei, caracterului.

| Zabbyel explică (pentru milan9):

Ai acolo la Raspunsurile mele apasa click "Editeaza" cand vrei sa sa mai adaugi ceva la raspunsuriwinking
ps: sa nu faci 5ooo de raspunsuri love struck

| milan9 a răspuns:

Ca fapt divers, familia are astăzi nevoie de moralitate mai mult decât în trecut deoarece astăzi ea este lovită de provocări din toate părţile, şi în mod logic, este mai vulnerabilă, şi drept urmare are nevoie să fie mult mai solidă.

Fioecare tanar îşi doreşte şi astăzi ca familia lui să reziste o viaţă. Dar astăzi, în mod intenţionat şi programat(!), a fost aruncata în lume cultura desfranarii, ca o lovitură mortală pentru ultimul bastion, familia.

| ElenaSA a răspuns:

Daca le iubesti ca pe tine nu este pacat. Daca le iubesti altfel, atunci este de discutat.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cauti atentie?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cel de sus este Dumnezeu si are un NUME, pentru o seama, si el doreste ce este mai bun pentru noi numai daca-l ascultam. El ne invata ce este iubirea, adevarata, nu doar carnala, ci IUBIREA DE SACRIFICIU. Acest tip de iubire este adevarata, si vesnica, poate ai dori si tu sa vezi cum poti s-o obtii.

| Zabbyel explică (pentru PorumbRodica1965):

big grin buna doamna love struck Rodica smug
[rodica-rodicutza love struck inger-ingereshul meu love struck aici love struck mi-erai]tonguetongue
ai aparut sa ma "salvezi" smug asta "da minune pura" love strucklove struck
tongue tongue tongue tongue
ia sa vedem. iubirea de sacrificiu. ai fi in stare sa sacrifici totul sa ma "iubesti" smug[param-pam] love strucklove struck
... si cine stie ingereshul meu love struck poate ma inveti tu cum so obtin OOOO big grin dar pana acolo. poate. poate big grin daca ma rog la Dumnezeu sa te aduca in al meu pat(cuibusor de sacrificiu / cuibusor de nebuniiiiii) OoOOO love strucklove struck crezi ca ma va "asculta" smug
Hai big grin sa ne rugam impreuna devil) devil) gand la gand OOO "totul" la acel sacrificiu divin love strucklove strucklove struck
Si era sa uit sad uff love struck imi place numele tau tongue miss Porumb rolling on the floor))rolling on the floor))rolling on the floor)) cine te-a inspirat?rolling on the floor))))))))))))))))))) Dumnezeu devil) devil)

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru Zabbyel):

Tot esti cat esti! _? Da. Daca ai manifesta tu catusi de putin interes pentru lucruri placute inaintea lui Dumnezeu, cu siguranta ai castiga mai multin gandire si credinta. Dar daca nu vrei sa fii prieten cu El, esti cu dusmanul sau nr. 1. Si este foarte grav pentru tine, pentru viata ta, si a multora care gandesc la fel. Dar tu faci ce doresti, Dumnezeu nu te obliga sa-l accepti in planurile tale, daca iti place cum esti, ramai de tren caci, el, oricum pleaca. Biblia ne invata, ca toate lucrurile ne sunt permise, dar, nu toate ne sunt de folos. Sau daca vrei doar pe Satan sa-l bucuri, asa faci cum crezi. BIBLIA NE INVATA IN REALITATE ca : - raufacatorii vor fi distrusi in curand.(Psalmul 37: 9-11 ).Nu este de luat totul in deradere cum crezi tu, avem de dat socoteala inaintea lui Dumnezeu care ne-a creat, caci Satan te atrage cu diferite siretlicuri, te amageste, rade, si apoi te ataca. Nu-ti este un prieten fidel, doar te duce la distrugere. Faci cum poti gandi ca este mai bine pentru tine.

| Zabbyel explică (pentru PorumbRodica1965):

Nu conteazălove struck dacă e Satan sau altcineva, trebuie să ne iubim(nu așa ne învață love struck d'zeu) smug
Bun sau rău, ne învață, Dumnezeu, de a iubi toate / pe toți big grin

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru Zabbyel):

Daca vrei sa prezinti seriozitate mai putem vorbi.Ai auzit de IUBIREA AGAPE?

| Zabbyel explică (pentru PorumbRodica1965):

Ai auzit de IUBIREA AGAPE? n-am auzit love struck invata-ma tu love struck doar esti ingerashul meu smug
e'o am inceput rugaciunea sad singurel love struck

inger-ingerashul meu love struck
eu ma rog la d'zeu love struck
sa mi te aduca in patul meu love strucklove strucklove struck
mi te alaturi rugaciunii? tongue tongue

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru Zabbyel):

Ai mintea slab pregatita. Gout bay.

| Zabbyel explică (pentru PorumbRodica1965):

Ne vedem in iad, ingerul meu devil) devil)

| Zabbyel explică:

Ti amo kiss kiss kiss

| Zabbyel explică:

Espadalove strucklove struckcommentolove strucklove strucklove struck
pensiero m o l t o divertente rolling on the floor)rolling on the floorrolling on the floor)

| zekor a răspuns (pentru Zabbyel):

Sicuramente divertente rolling on the floor)))))) cattiva ragazza love struck

| trixiiie a răspuns:

Având în vedere că, iubind ( devil ) toate fetele sau cât mai multe, poți să iei SIDA, sifilis, gonoree etc (much more), îți sugerez să nu îți vâri ratonul în veverița oricărei fete care îți apare în față.
Nu ești Don Juan :*

| Zabbyel explică (pentru trixiiie):

Ehh love struck e un "risc" care mi-l asum love strucklove struck
si nici nu cred ca ar fi pacat love struck sa mor in bratele fetelor? sau ar fi "pacat" smug

| sempreinvolo30 a răspuns:

Biblia spune clar, ca daca te culci cu una sau mai multe cu care nu esti casatorit pacatuiesti.1 Corinteni 6:18
Iar daca te intrebi ce se va intampla cu cei ce fac astfel de lucruri citeste aici :1 corinteni6:9,10
Acum poti cauta scuze cate vrei, si altii ca tine care sa iti gadile urechile cu ceea ce vrei sa auzi, dar mai tarziu va trebuii sa platesti pentru ce faci acum...

| Axel22 a răspuns:

Sa iubesti toate fetele nu e pacat, dar e pacat sa le iubesti pe toate si sa te dai la toate ca si cum ai vrea ca all girls sa fie iubitele tale happy

| marinelaella a răspuns:

laughing E bine ca le iubesti, da depinde la ce iubire te referitongue..si in Biblie scrie: "Iubeste pe aproapele tau ca pe tine insuti",deci trebuie sa iubim pe toata lumea,dar dragostea este de mai multe feluri: pentru prieteni,frati,parinti etc. Tu poate o sa te simti atras de mai multe fete,dar sigur numai pe una o iubesti,iar daca esti indecis in privinta asta, inseamna ca inca nu ai cunoscut-o. A, da, stii vorba aia cu iepurii, cica cine vrea sa impuste doi iepuri dintr-o lovitura, ii pierde pe amandoi! tongue

| Zabbyel explică (pentru marinelaella):

smug semeni a iepuroaica love strucklove strucklove struck place sa rontai love struck "morcovelul" meu?big grin e pacat rontaitul?love strucklove struck