| RAY a întrebat:

Em am o intrebare serioasa acum pentru fanaticii crestini, voi chiar credeti ca exista viata de apoi? Ce o sa faceti acolo pret de miliarde de ani? Tot o sa il slujiti pe Dumnezeu? Care va fi activitatea voastra zilnica?

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Miliarde de ani? Cred ca glumesti. Timpul e o caracteristica a Universului in care traim, deci, daca vom iesi din el, vom iesi si din timp. Cum va fi, nu stim. Putemdoar presupune. Dar chiar de ar fi vorba de un timp, as face aceleasi lucruri poate, doar ca fara sa existe raul, accidentele, si toate lucrurile ce te pot intrista. Plus ca Dumnezeu va fi acolo permanent cu noi, si credinciosii stiu deja ce inseamna asta.

| danut a răspuns:

Tu nu pui intrebari serioase asa ca uite raspunsul asteptat: Vom sta pe norisori, vom zbura din norisor in norisor si vom canta din harpa toata ziua si cum acolo nu este noapte vom canta vesnic, iti place? Asta este ideea preconceputa a tuturor "dasteptilor" in speta, atei. rolling on the floor
Am spus anterior pentru ce a fost facut omul asa ca ce va face acesta in CER este evident, de aceia intrebarea ta este pusa in badjocura. DAR ca sa raspund si serios Apocalipsa spune ca o parte dintre oameni vor sta cu Dumnezeu in "guvernul" Universului si Il vor conduce. Altii vor face ceea ce nimeni din univers nu poate face in afara de Dumnezeu si om, vor relata TUTUROR celor care nu au cazut in pacat din Univers despre EFECTELE si LUPTA cu pacatul si moartea, DECI vor fi reprezentantii lui Dumnezeu pe planetele locuite din univers, vor fi preoti (ambasadori). Asta in timpul saptamanii, in Sabat se vor aduna toti pe PAMANT unde va fi NOUA capitala a universului unde vor manca se vor veseli, vor socializa si isi vor spune istorisirile avute din timpul saptamanii. Isi vor vedea de pasiunile lor, de proprietatile lor, se vor odihni se vor intalni cu Dumnezeu, cu Isus Hristos, cu prietenii si cei dragi. Vor cerceta si studia ADEVARATA stiinta sau ceea ce si-au dorit pe pamant si nu au putut. P.S. Sigur medicina va disparea ca "materie" din univers asiaderea si politica sau tehnica bancara.

| RAY explică (pentru danut):

Tu te consideri preot a lui Iahve a?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Apocalipsa 20, 6. Fericiti si sfinti sunt cei ce au parte de întâia înviere! Asupra lor a doua moarte n-are nici o putere; ci vor fi preoti ai lui Dumnezeu si ai lui Hristos, si vor împãrãti cu El o mie de ani.
Toti care vor fi Acolo vor fi si preoti.

| RAY explică (pentru danut):

Super tu deja ai hotarat singur unde vei fi, ce mai conteaza judecata lui Dumnezeu tu deja ai hotarat asta, vezi ca si fariseii erau convinsi tot la fel ca tine

| danut a răspuns (pentru RAY):

De ce-mi pui in spate ce nu am afirmat sau si tu nu sti a citi?

| RAY explică (pentru danut):

Acum 5 minute | danut a răspuns (pentru RAY):
Declară răspunsul câştigător
Apocalipsa 20, 6. Fericiti si sfinti sunt cei ce au parte de întâia înviere! Asupra lor a doua moarte n-are nici o putere; ci vor fi preoti ai lui Dumnezeu si ai lui Hristos, si vor împãrãti cu El o mie de ani.
Toti care vor fi Acolo vor fi si preoti.

| RAY explică:

Termina cu propaganda ta religioasa, asta e spam

Răspuns utilizator avertizat
| costinvlad a răspuns:

Nu exista asa ceva. Exista astralul(suntem invizibili si existam unde vrem). Apoi ne reincarnam. Evreii inventeaza astea sa ne abata din purificare, infinitate, putere spirituala si oculta.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Probabil ce făceau și Adam și Eva. Biblia ne explica ca raiul va fi un pământ nou. Adică eu cred ca vom rămâne tot pe pământ dar nu vor mai exista păcatul și alte chestii.