| Delia888654468 a întrebat:

Eram în Biserică și mi-a venit menstruația.Am mai stat în Biserică și după aia mi-am dat seama și am plecat.
Este păcat ceea ce am făcut?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU, absolut deloc, poti merge linistita la biserica in timpul menstruatiei, nu este pacat.

| danay72 a răspuns:

Nu,azi nu se mai aplică legea mozaica cu privire la menstruatie. Romani10:4.

| T0T a răspuns:

Păi ce ai făcut? Parcă ar fi alegerea ta să îți vină sau nu menstruația. Eu cred că marele păcat e că mergi la biserică.

| SG1995 a răspuns:

Depinde, uni vor zice ca da, alti ca nu.

| xerxes1 a răspuns:

Pacat est sa ne ghidam dupa niste precepte scrise acum mii de ani de niste pastori de capre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| leapșa a răspuns:

N-ai treaba.

| CosminCD a răspuns:

Nu! Stai liniștită! Nu trebuie să te consumi pentru așa ceva...Fii pe pace!

| udrescuf a răspuns:

Nu pentru ca tu nu ai putut controla acest lucru.

| Skippy223 a răspuns:

Pai cum, facem femeile sa se simta prost pentru un proces biologic asupra caruia nu au nici un control?
Normal ca nu este nici un pacat. Nici nu pot sa inteleg de ce pui intrebarea asta.

| Apathy666 a răspuns:

Dupa unii religiosi da, dupa altii nu.