| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca nu ar fi dumnezeu nu ar exista lumea? adica eu cred ca el a facut toate astea. dar daca nu ar fi el noi am ajunge in iad? vreau multe raspunsuriFUNDA

9 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Daca Dumnezeu nu exista, automant nu exista nici iadul.

| Klepto a răspuns:

Este adevarat ca te plictisesti si ca-ti place sa agiti spiritele?
Este adevarat ca esti o pre-adolescenta nebuletinata ilogica?
Este adevarat ca pui niste intrebari de imi mai creste o gura sa rad mai cu spor de tine?
Mai bine ramaneai la intrebari penibile din matematica.

| Laura a răspuns:

Ce logică ai laughing. Dacă nu ar fi el, cum am putea ajunge în iad, din moment ce nu există? Și prima întrebare: nu. Uită-te-n jur, lumea există și fără vreun dumnezeu.

| Bogdan727 a răspuns:

Cum puteti spune asemenea prostii ca oamenii de stiinta sunt mai credibili decat biblia oamenii sunt prosti se omoara intre ei si distrug planeta. asa-i e greu sa crezi in ce nu vezi,, ferice de cei care nu au vazut si au crezut'' dar nu credeti daca sufletul va zice sa nu credeti vom vedea dupa moartea noastra unde vom ajunge.

| Iulia20 a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva si nici in biserica sti daca citesti biblia vazi acolo cele 10 porunci si te uiti la a2-a si vei vedea ca preoti care se cred fii lui Dumnezeu nu le respecta si ei sunt doar niste hoti care profita de oameni... sper ca te-am ajutat fundita

| Iulia20 a răspuns (pentru Iulia20):

Adica cred in dumnezeu ca exista dar nu cred ca exista rai sau iad

| վፀiፀፀ a răspuns:

Da pai eu cred ca asa ar fi. Daca nu ar exista Dumnezeu nu ar exista lumea, nu ar exista nimic si nu cred ca ne-am duce in iad pentru ca daca nu ar fi Dumnezeu nu ar exista nimic pentru ca Diavolul a fost cel mai apropiat inger al Lui dar sia creat iadul crezand ca va avea o imparatie mai mare decat cea a lui Dumnezeu, si dupa cum e omul in ziua de azi avea dreptate. happy
In fine.eu cred in Dumnezeu si in tot ce a creat el, in felul meu, si nimeni no sa ma conviga vreodata spunandu-mi ca nu exista.winking

| RadXx a răspuns:

Dumnezeu este echilbrul, spatiul si timpul satana este raul anconjurator de pe aceasta planeta pacatoasa ne andruma sa facem numai rau satana si daca Dumnezeu nu ar fi nimic nu ar mai exista.Dar tu, toti de pe TPU v-ati pus vreodata intrebarea:La noi an tara daca nu va mai exista dumnezeu nimeni nu va mai exista sau poate ca da deoarece v-ati gandit:Cine la facut pe Dumnezeu Fecioara Maria.Stiti ca o Mama nu poate face un copil cu un asemenea dar.Si eu dupa mine cred ca am mai avea un ocrotitor:Fecioara Maria. Daca Dumnezeu are aceste puteri uluitoare trebuie sa le aibe de la Fecioara Maria.Ancercati sa va puneti aceasta intrebare "Nu credeti ca si Fecioara Maria nu are puteri ca si Dumnezeu dar poate ca nu lea descoperit.Si este imposibil ca Dumnezeu sa nu mai existe deoarece daca el va muri va fi "conducator"Fiul lui Dumnezeu iar dupa acea el asi va gasi o pereche si va face anca un copil, atunci daca fiul va muri copilul va conduce si tot asa si tot asa sa va vad daca puteti sa mai dati replicahee hee

| maddallyna a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floor...nu existawinking... exista doar satanbatting eyelashes:X