| CinevaAnonimă a întrebat:

Este adevarat ca pentru a intra in biserica trebuie sa treaca si a saptea zi a ciclului menstrual? Adica sa se intre din ziua a opta.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Aceasta regula era pentru poporul antic al Israelului, dar prin moartea lui Isus, aceasta lege a fost abolita. Romani10:4

| Superior a răspuns:

Totusi de ce e pacat sa intri cu ciclu in biserica daca Dumnezeu a creat femeia cu asta?

| CinevaAnonimă explică (pentru Superior):

Din cate stiu, menstruatie este un fel de pedeapsa primita de Eva dupa ce a cazut in pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă explică (pentru Ionut1492):

Deja intreci masura! Chiar nu poti fara sa hulesti, fara sa iei in deradere si fara sa vorbesti urat despre ortodoxie?
Eu nu va aduc jigniri, dar voi sunteti prea indrazneti! Important este ca nu pentru prima data te rog sa nu faci asa ceva. Nu te amenint cu nimic, decat cu faptul ca risti sa ti se suspendeze contul.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Iahve nu a dat menstruatia pedeapsa pentru eva

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Atunci pentru ce a dat-o?

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Eu isi spun din punct de vedere biblic, stiintific ai menstra pentru ca ovulul ala nu a fost copulat simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este o prostie.
Este o prostie și să intri într-o biserică.

Răspuns utilizator avertizat
| pqGro a răspuns:

Nope. nu au nici o legatura cu credinta probleme pur omenesti ..ca doar stii "Dumnezeu ne-a creeat". deci El ne-a creeat si cu partea aia mai putin placuta.

| AlexB7643 a răspuns:

Acum 4000 de ani vedeai dara de sange si simteai mirosul, deoarece apa calda si sapunul erau destul de rare.
Daca nu folosesti absorbante din diferite motive si esti certata cu apa si cu sapunul, este bine sa stai acasa 15 zile.
Abia te indoctrineaza mai putin.