| sieupeaici1976 a întrebat:

Este cineva care sa-l fi văzut în realitate pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Pe Dumnezeu nu il vedem, ci il simtim.

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Toti oamenii care L-au vazut fizic pe Domnul Isus Hristos l-au vazut pe Dumnezeu. Deci sunt mii si mii de oameni care L-au vazutpe Dumnezeu dar si acum sunt destui care IL VAD si pe Fiul dar si pe Tatal, este "parga" celor inviati odata cu Isus Hristos, cca 500 de oameni mentioneaza Biblia si care au fost luati la cer ci Mantuitorul. Acestia sunt acum la tronul Tatalui.

| doctorandus a răspuns:

Daca te referi la Deus sive Natura, toata lumea il vede (in afara de nevazatori).

| danay72 a răspuns:

Nu. Omul dacă îl vede moare datorita energiei sale dinamice. Dar cand ne uitam in jur și vedem creația sa, ii simțim prezența.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Or fi vreo cativa... dar au luat tratament si sunt ok acum

| milan9 a răspuns:

Eu sunt unul dintre ei. Il vad in fiecare clipa in tot ceea ce exprima in jurul meu minunile creatiei, ale constiintei, ale vietii in general... happy

| mentholinks a răspuns:

Eu sunt.

| Clorox a răspuns:

Nu l-am vazut pe dumnezeu... Am vazut alte chestii!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Isus si îngerii din cer. Oamenilor nu le este permis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu tatal nu poate fi vazut, El este duh, chiar dumnezeu a spus lui moise, ''nu ma poti vedea, ca mori'' dar pe fiul sau l-au vazut, Iisus hristos, fiul preaiubit al lui dumnezeu, mantuitorul nostu, cel care a spus, ''nicidecum n-am sa te las, cu nici un chip nu te voi parasi'' ai incredere in El, este prezent mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Pe Dumnezeu il simtim in suflet, dar din pacate multi nici nu vor sa accepte faptul ca au un suflet. Da..., fiecare cu parerile sale. Eu nu iti zic nimic pentru ca nu crezi in El, asa ca te rog sa nu mai vii cu jigniri. Nici nu iti voi evalua raspunsul ca fiind nefolositor sau eronat. Am o singura rugaminte:

Ce nu-ti place, altuia nu face!

| Aslam a răspuns:

Eu l-am vazut intr-un vis. Acum am o fantezie cu micutul spiridus, trebuie sa-l gasesc si in realitate.