| LetsRock a întrebat:

Este deschisa Catedrala Mantuirii Neamului din Bucuresti? Se poate intra inauntru?

Vine o ruda din Italia si ar vrea sa o duc sa o vada.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate intra în zilele și la orele când se țin slujbe, dar nu prea ai ce vedea. Biserica este un loc unde se vorbește despre Dumnezeu, dar el nu este totdeauna prezent acolo. Acea catedrală este creștină numai cu numele, fiindcă își propune să se ocupe numai de neam. Vai de noi, dacă ne bazăm salvarea pe popi și pe mărimea catedralei. Vai și amar.