| beligan a întrebat:

Este frica un impas in evolutia spirituala?
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/frica-si-evolutia- spirituala

Răspuns Câştigător
| BlackSulphur a răspuns:

Nu am accesat linkul, insa da, frica este un impas. De ce? Pentru ca frica este cea mai mare arma (Impreuna cu dezinformarea) contra umanitatii, si folosita pe plan spiritual (Adica cam toate religiile contemporante de dreapta folosesc asta) poate duce omul al degradare spirituala. Noroc sa lumea nu mai crede asa de mult in basmele din biblie, talmul, koran etc... Vremea sa va sculati!

| beligan explică (pentru BlackSulphur):

Excelent raspuns!
Pacat ca nu ai accesat link-ul!
Am mari sperante ca in viitorul apropiat umanitatea va realiza trezirea constiintei!

1 răspuns: