| anonim_4396 a întrebat:

Este Iisus un model bun de urmat?

Fără familie,copii,nevasta,loc de munca,analfabet,fără educație,scoală,sărac,trăia din mila altora,lipsit de respect fata de propria lui mama pe care o numea femeie, mânios, nervos a blestemat un smochin desi nu era anotimpul sa se facă.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca-L vedem pe Dumnezeu prin ochii lumii, nu intelegem nimic.
Dar daca Il vei vedea asa cum este El, atunci vei intelege totul:
https://www.viatasisanatate.ro/viata-lui-iisus

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Ellen G. White era o eretica

| Panamax a răspuns:

Analfabet esti,copii nu ai nici sotie.
Loc de munca nu cred,deoarece esti mai mult pe TPU, scoala ai facut-o pe sarite, bogat nici atat, te comporti destul de ciudat cu cei care te critica, deci?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Panamax):

Cine este?
Vad o adevarata invazie de intrebari ale unor oameni al caror loc ar trebui sa fie la doctor, nu pe forum. sad Ce au azi?

| Panamax a răspuns (pentru Dorotheea21):

Prietenul tau care isi sterge intrebarile dupa ce intra in depresie.
rolling on the floor

| Algo098 a răspuns:

Normal ca nu e. Asa sunt povestile, rupte de realitate.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Isus nu este un model, este un personaj fictiv. Ce zici tu sunt doar povești.