| Aswin a întrebat:

Este Isus "Salvatorul Uitat"?!

Răspuns Câştigător
| Mariapetrupanainte a răspuns:

De un crestin care crede in Dumnezeu nu poate uita niciodata de fiul Sau Isus.

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oamenii care pretuiesc jertfa sa plina de sacrificiu, nu l-au uitat, ci in fiecare an comemoreaza moartea sa.Anul acesta pe data de 3 aprilie are loc Comemorarea mortii lui Isus.Luca22:19,20

| fllu07 a răspuns:

Nu, nu este uitat.
uite un material care va fi distribuit in toata lumea in luna Martie.
poate gasesti ceva ce te intereseaza in el.
http://www.jw.org/ro/publicatii/reviste/wp20150301/

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nicidecum. Este uitat de cei a caror mine a orbit-o Satan (2Corinteni 4:3, 4,5)Isus care are nemurirea este Rege ceresc, care astazi lupta in mijlocul dusmanilor sai, isi alege popor, care sa sfinteasca alaturi de El Numele lui Dumnezeu. Participa ca reprezentat principal la realizarea scopului lui Dumnezeu pe pamant. Apocalipsa 21:3, 4,5. Ioan 3:16; Ioan 17:3.

| Buresbista123 a răspuns:

Sa speram ca va fi uitat cat mai curand de toata lumea

| Aswin explică:

...cel neprihanit va trai prin credinta lui. (Habacuc 2:4)

| Aswin explică:

Căci iată, Eu fac ceruri noi si un pământ nou; așa ca nimeni nu-și mai aduce aminte de lucrurile trecute, si nimănui nu-i vor mai veni in minte. (Isaia 65:17)