| Cesaris a întrebat:

Este,oare 2012 decembrie data sfârsitului lumii? va temeti?

22 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Mayasi terminasera calendarul pe data acea fiindca atunci va sa se intample ceva diferit in astrologie, Alinierea planetelor ceva ce pentru ei ar fi putut insemna o Apocalipsa sau ca ceva ciudat va sa se intample.

Apocalipsa nu inseamna sfarsit, Ci un nou inceput.

| kamykaze88 a răspuns:

Este si nu, nu ma tem. Astept cu nerabdare sa vanez maimute cu arcu.

| Zenicide a răspuns:

De ce ar fi 2012 dec sfarsitul lumii?

| KinoAndreea a răspuns:

Eu zic ca sfarsitul ni-l facem singuri...nu vezi cate paduri sunt taiate? Cati delfini/ cate balene mor in oceane/mari si cate animale au disparut deja?thinking Eu asa cred.

| LIGHTMONK a răspuns (pentru KinoAndreea):

Sunt de acord...n-ai primit inca funda?

| KinoAndreea a răspuns (pentru LIGHTMONK):

Nu laughing) thinking

| CautNume a răspuns:

Nu si nu ma tem. Abia astept 2013 sa vad ce vor zice toti ce spuneau ca in 2012 murim.

Răspuns utilizator avertizat
| DyNo a răspuns:

Normal ca nu ma tem...
"Este, oare 2012 decembrie data sfârsitului lumii?" - normal ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ca la anul vreau sa-mi iau carnetul si atunci va veni sfarsitul stalpurilor, copacilor si... tiganilor.

| Clauvdgg a răspuns:

Nu rolling on the floor

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Nu! Daca mayasii au terminat acel calendar in data asta, nu inseamna ca se va sfarsii neaparat.Pe acele vremuri, era alta logica. poate atunci se intamplase ceva ce pentru ei inseamna "sfarsitul", poate acum nu mai inseamna asta, si e doar o simpla data.Foarte putini au spus ca da...vai nu stiu ce o sa fie si etc. cum a spus si unu ca daca se alatura oamenii, lui, si isi scriu cu nu stiu ce numarul 666 (al dracului) nu vor murii si din astea.
Daca unii cred atunci pentru ei chiar vine "apocalipsa","sf. lumii".
Apocalipsa este religioasa.
Adica legata de a 2-a venire a lui Iisus pe pamant.
Nu se stie cand va veni, si daca va veni sigur nu anul acesta sau poate ca da.Nimeni nu stie.
Iar Sfarsitul lumii,nu este ceva legat de Dumnezeu, ci de noi!
Noi il provocam,poluand,taind copacii si nu stiu ce.
Si eu am trecut printr-o perioada din asta gen ca va veni dar, nu cred ca va veni.
O sa fie o zi ca oricare alta/data.
Deci nu te speria, vom vedea ce se intampla, si nu o sa fie rau, pentru ca apocalipsa este un nou inceput, pe cat sfarsitul lumii...ei...aici stii si tu!

| ImmaDucK a răspuns:

Pana acum am supravietuit multor asa zise apocalipse

| KinoAndreea a răspuns (pentru ImmaDucK):

Dap...ai dreptate big grin

| PeaceDay a răspuns:

Astept cu nerabdare cu o sticla de votka in frigider.

| Stefanutz00 a răspuns:

Nu deloc big grin!