| Inferno a întrebat:

Este pacat sa ai mai multe degete la o mana, mai multe maini, picioare sau capete?
In definitiv sunt niste abateri de la planul divin.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bună asta.

| zurick a răspuns:

Acelas raspuns e si la a 2-a intrebare:
1. Avortul este un pacat?
2. Daca o mama isi pierde copilul este pacat?(ma refer daca-l pierde in timpul nasterii)
1.Da,pentru ca Dumnezeu a creat viata si numai El o poate lua.
2.NU.
Intrebarea ta are acelasi raspuns ca la 2. daca nu-ti convine raspunsul citeste-l pe urmatorul.Pa,pa.

| HueyFreeman a răspuns (pentru zurick):

Si atunci pentru 2 nu ar trebui sa fie vinovat God? Sunt femei care chiar incearca foarte mult si vor sa aiba copii, iar atunci cand reusesc pierd sarcina fara ca ele sa aiba vreo vina. God trebuie tras putin la raspundere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te apuca mai? cum sa fie pacat? vrei sa le bagi idei in cap?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ma? carancratita are opt chicioare si cand ne vad pe noi ce spun? bietele fiinte.un caracatitoi se intalneste in parc cu o carancratita; si s-au luat de mana, si s-au luat de mana.si s-au loat de mana,,,, de 8 ori.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ce intrebari idioate.Cum sa fie pacat daca ai mai multe degete la picioare, maini, fund sau penis... s.a.m.d? Ai decis tu cate degete sa ai? I-ai trimis un document lui Dumnezeu in care sa-si spui cate degete vrei sa ai la picioare si maini? Cica ateii sunt prosti, si crestinii sunt prosti, dar uite ce intrebare fara sens ai pusDar pe-o parte aveti dreptate.Sunt si crestini netoti rau. Daca nu-ti pui un batic pe cap sau la... nu intri in Rai.Pur si simplu nu intri in Rai si te bate Dumnezeu cu scandura de la pat laughing. Vezi tu, de ce majoritatea credinciosilor au o atitudine atat de COMUNISTA? Ghiceste.

| Analytical a răspuns:

Tu chiar existi?
Pacat este sa existi si tu sa refuzi asta.
Pacat este sa iti fie data o inteligenta si tu sa deviezi de la ea.
Pacat este sa-ti fie data o minte sanatoasa si tu, sa devi un intoxicat de cretinicism si bolnav cu reteta prescrisa.
Pacat este sa poti alege o viata noua si tu sa te multumesti cu starea ta cruda stricata.
Pacat este sa fi liber si tu sa te legi de nebun in toata splendoarea ta.
Pacat este sa ai o sansa si ea sa treaca pe langa tine asemenea unui rau plin de gunoaie.
PACAT este sa ramai constant in neputinta ta omeneasca.
Mie una mi se rupe sufletul de-o mila atat de crunta cat ma paste pentru celor ca tine.

| RaduMD a răspuns:

Pacatul nu este o abatere de la planul divin, ci o neascultare fata de Dumnezeu.

Aplicand ceea ce am invatat la exemplul dat: din moment ce Dumnezeu nu a interzis sa ai mai multe degete, picioare ori capete, rezulta ca asemenea lucruri nu sunt pacate.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Sunt niste abateri dar nu depind de acel copilas care saracutul a iesit in acel mod. Unele din aceste malformatii vin din cauza parintilor care fumau, se drogau, sau din cauza influentei mediului care nu mai este ca o data.

| AlexClAuDiU a răspuns:

Daca Dumnezeu te-a lasat cu ochii albastri nu tii fa verzii deci Dumnezeu ne-a lasat asa, asa si sa ramanem.