| SecretDarky a întrebat:

Este periculoasa calatoria astrala?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ce nu există nu te afectează. E cum aș întreba eu acum dacă e periculoasă călătoria în trecut. O fi?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru T0T):

Dar de unde ştii că nu există? Dovezi clare dacă se poate, nu poveşti.

| T0T a răspuns (pentru DeyCj):

Tu trebuie să îmi dovedești mie, nu eu ție. Nu am văzut așa ceva deci nu există. Nu am văzut unicornul în încăpere deci nu e în încăpere. Asta e dovada mea. Demonstrează că nu e așa.

| DeyCj a răspuns:

Nu, dacă persoana este perfect conştientă de ceea ce face şi prefect conştientă de faptul că se află în starea de hipnoză(indusă sau auto-indusă), adică o stare prin care conştientul este pus în „modul de învăţare" iar eul personal sau o persoană îl programează să facă ceva.
De exemplu ritualurile Dietrih-iste vehiculate pe net sub formă de beserică, se bazează pe aşa ceva, dar se bazează pe autoinducerea stării hipnotice dându-i o formă ritualică(aiurea dar real).
Da, este perioculoasă dacă nu se ştie precis cum se face(ştiinţa şi tehnica TREBUIE stăpânite foarte bine, sau îi BAI happy ), deoarece orice greşeală sau factor perturbator va avea efect direct asupra persoanei hipnotizate.În caz de greşeală persoana hipnotizată poate rămâne cu sechele urâte ce-i va afecta atât comportamentul cât şi modul de gândire şi viaţa de zii cu zii.Lucru ce nue de dorit!

| Hammurabi a răspuns:

Teoretic nu. Pentru că dacă reușești să ajungi la un asemenea nivel încât să te decorporalizezi vei știi și cum să controlezi acest lucru.

| oprescudorin11 a răspuns:

Este la fel de periculoasa ca si cea terestra! Caci este acelasi lucru!
Doar ca eu nu consider nici o transformare drept 'periculoasa!".
Ce este acest termen, in acceptia ta?
DEFINITIA!
La fiecare pas suntem panditi de accidente, pericol!

| xerxes1 a răspuns:

Visele sunt calatorii inconstiente.
Calatoria astrala este acelasi lucru cu visul lucid.Nu este periculos, este doar abc-ul unei cai spirituale autentice, calatoria catre tine insuti.

| VelaJohnny a răspuns:

Depinde care sunt scopurile pentru care o faci si metodele, daca fumezi sau consumi in alte moduri substante cu efect halucinogen, e periculoasa, pentru ca iti pune viata in pericol. Am vazut un documentar despre niste triburi izolate care practica asta, foloseau niste ierburi fierte, si daca imi aduc aminte, inhalau pe nas vaporii produsi. Apoi, vorba lui xerxes, daca e cu scopul de a o folosi pentru a practica spiritismul, eu zic ca e periculos, decat atunci cand ai un vis lucid in care te imaginezi in universuri paralele, intentia ta neavand nici o legatura cu vreun ritual. O simpla parere. happy

| chazz a răspuns:

Nu cred. cand am fost mai mic eram obsedat de asa ceva. am incercat de cateva zeci de ori, nu am reusit.
probabil ca spiritual nu eram si nu sunt pregatit