| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Este posibil ca in cateva generatii biserica ortodoxa romana sa cada pentru totdeauna?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este posibil cât de curând, nu în câteva generații.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Eu din cate am auzit e ca Americanii nu prea merg la biserica pentru ca ei sunt plini de pacate. Iar in cazul in care o sa ajungem la fel de prosti ca ei, e clara treaba.

| Octavian199 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Americanii sunt credinciosi.Dar romanii cu numele rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

De aceea Sodoma și Gomora la ei...

Asculta majoritatea americanilor de Domnul? Nu, nu ascultă...

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dovedeste ca a existat asa ceva in acele regiuni. Daca au existat acele regiuni.Sa dovedesti cu cercetari, nu cu carti de povesti.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Noi vorbim despre americani, nu despre a dovedi existenta oraselor. Ce, ti se pare ca americanii asculta de Biblie? Vreau si eu raspunsul tau sincer!

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

La care intrebare? Nu ai zis tu ca existau acele orase?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu ai inteles ceea ce am scris. Ma refeream la atmosfera oraselor care predomina la ei, nu la oras ca si materie.

Uite, raspunde-mi la aceasta intrebare : Ti se pare ca americanii asculta de Biblie? Vreau si eu raspunsul tau sincer!

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa ca voi, dar voi ascultati mai cu motiv.

| LupusDei1993 a răspuns:

Sa pice tot crestinismul, nu doar un mic procent din el, la cate rele a adus si o sa aduca, plus restul religiilor.