| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca o persoană logodită care pretinde că își iubește logodnicul să flirteze cu cineva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! O persoana care isi iubeste cu adevarat logodnica/ logodnicul nu flirteaza cu nimeni, ca nu are ochi sa vada pe nimeni altcineva decat persoana iubita.

Daca flirteaza, atunci denota ca nu este indragostita de persoana cu carre este logodita.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Cam asa

24 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E posibil dar nu e bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se inseala oameni casatoriti... ce i-ar opri pe unii doar la un mic flirt?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este foarte posibil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, de ce mai stai tu cu acela/aceea, esti fată sau baiat?

Bula
| Bula a răspuns:

Logodna este o perioada de proba d-inaintea casatoriei.
Inelul de logodna este semnul ca persoana este deja "ocupata".

Daca cineva nu rezista ispitei in timpul logodnei, nu va rezista nici in timpul casniciei.
Fata de casnicie (din care despartirea se poate face doar prin divort), din logodna oricare din pereche se poate retrage, fara nici o obligatie sau procedura juridica.

| Drimmero a răspuns:

Un simplu inel nu inseamna nimic. Pentru mine o relatie simpla, logodna sau casnicie e tot aia doar ca ultima e o afacere si platesti ceva bani (grei) la despartire fata de o relatie obisnuita dar in esenta e fix acelasi lucru. Inselatul emotional/fizic e de cand lumea, deci logodna e fix pix in a flirta cu altcineva sau chiar a merge mai departe, fie el barbat sau femeie, ambele sexe insala in mod egal.

| dullcat a răspuns:

Este posibil, se intampla probabil mai mult decat credem sau observam, dar asta nu inseamna deloc ca e ok din punct de vedere moral. Poate unii inca vor sa vada daca mai pot fi de dorit pentru sexul opus, daca sunt de actualitate si atat. Dar nici atunci nu mi se pare deloc ok, sa ai nevoie din plictiseala de o validare de acest fel, de la straini.

| CostinAlamariu a răspuns:

Este posibil dar este si extrem de dezgustator si imoral.

| anonim3247 a răspuns:

Eu aveam 26 de ani și eram în casă la una unde se negocia căsătoria noastră.
Eu mă uitam la verișoara lui asta cu care trebuia să mă însor și îmi făcea semn ea să nu mă mai uit la aia.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Nu eram romi dar exact ca la ei se negocia căsătoria dar pe averi mult mai mari ca la romi.

| Effy35 a răspuns (pentru anonim3247):

Stai, am înțeles greșit, aveai de gând să te căsătorești cu o fată și fata aceea avea o verișoara de care te simteai atras?

| anonim3247 a răspuns (pentru Effy35):

Exact, mă uitam fix la ea.

| Effy35 a răspuns (pentru anonim3247):

Înțeleg că te simțeai atras de verișoara ei pentru că era mai frumoasă, dar ai iubit-o pe cea cu care urma să te căsătorești? Sau nu ai avut timp să o cunoști pentru a dezvolta acest atașament?
Pentru că, după cum știm, apare mai întâi atracția fizică și, cu timpul, dacă este necesar, apare și atașamentul sau iubirea.
Sau te căsătoreai cu ea pentru că provenea dintr-o familie bogata?

| anonim3247 a răspuns (pentru Effy35):

Pe aia cu care trebuia să mă însor nu o iubeam, nu îmi plăcea de ea.

| SingleForOne a răspuns:

Posibil, da.
Normal, nu.

| DeMicUnCălător a răspuns:

La noi oamenii. tot este posibil!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Este posibil, înșelatul este la ordinea zilei în ziua de azi și un lucru dezgustător ( persoanele de genul te scarbesc pur și simplu)

| Miruna333 a răspuns:

Sunt oameni casatoriti, cu copii, barbati care isi insala sotiile gravide si tu vorbesti de flirtat? Oamenii sunt capabili de lucruri ingrozitoare. Daca cineva e logodit nu inseamna nimic.

| 199onur7 a răspuns:

Pai daca nu iubește cu Adevărat da cu Adevărat normal ca o sa înșele o sa înlocuiască o sa uite o sai treacă nu știe cei aia sa iubești cu Adevărat da cu Adevărat.

| Florian80 a răspuns:

Evident ca da.Eu asa as face...no ofense!

| Ganderoaica a răspuns:

Se vorbește despre faptul că nimeni angajat în logodnă nu are voie măcar să se mai uite cu ochi dulci sau cu poftă la altă persoană de sex opus, darămite ce spui tu; de aceea și oamenii din jur trebuie să fie atenți la comportamentul tinerilor logodnici, și să înștiințeze despre faptul acesta familia celeilalte/celuilalt.

| MironMihaela a răspuns:

Poate o face asa pt.autoconfirmare...

| Akajxhd a răspuns:

Oamenii pot face orice, dar nu e normal sa se întâmple asta și e si păcat