| TroolGheoerghe a întrebat:

Este probabil ca David sa-l fi invins pe Goliat.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

David l-a invins pe Goliat cu cateva pietricele, dar nu pentru ca el a avut aceasta putere, ci pentru ca Dumnezeu l-a ajutat, el chiar recunoscand acest lucru. 1Samuel17:45

| RAY a răspuns (pentru danay72):

Ai fost acolo, l-ai vazut cum la invins?

| danay72 a răspuns (pentru RAY):

Eu m-am convins, daca tu nu crezi, fa cercetari si vei afla.

| RAY a răspuns (pentru danay72):

Nu ma intereseaza ca crezi desigur ca ai facut cercetari irationale sunt sigur de asta

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Povestea apare si in mitologia egipteana

| badboy18 a răspuns:

Baaaahh l-a invins ....cum sa nu0l invinga laughing)

| charonmario a răspuns:

Fara Dumnezeu era imposibil sa il invinga pe Goliat dar pentru ca si=a pus increderea in Dumnezeu a biruit

| monca a răspuns:

Desigur mai citeste bibliea si o sa vezi ca asa e