| gwergfwefwefwe a întrebat:

Este reala teoria din codul lui Da Vinci?

Daca nu, ce este fals acolo si care sunt informatiile gresite?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

O teorie dintr-o carte de fictiune... Tind sa cred ca totul este fals. Mai verosimile ar fi Legendele Olimpului.

| FreddieM a răspuns:

,Codul lui Da Vinci" relateaza fapte mai plauzibile decat continutul bibliei.

| milan9 a răspuns:

Tom Hanks, unul dintre cei mai apreciati actori, cel care a si interpretat rolul personajului principal, dupa ce a jucat in acest film, incercand desigur sa-si raspunda la aceleasi intrebari pe care probabil le ai si tu, a cercetat, s-a documentat cu privire la perioada secolelor primare ale crestinismului, iar rezultatul documentarii sale a fost faptul ca s-a botezat in Biserica Ortodoxa.
Cu siguranta deci, nu s-a lasat amagit de fictiunea/ malitiozitatea scenariului anticrestin finantat de... cei care sunt in general finantisti...

| Bizon95 a răspuns:

Nu a existat nici un iSUS, religia crestina a fost copiata dupa religia lui Horus, deci nu exista nici o fecioara Maria si nici un holly gral